Уряд Німеччини збирається суттєво скоротити розмір грошової допомоги, яку отримують українські біженці. При цьому зробити це планують досить незвичним способом, пише DW.
Як зазначено в повідомленні, зниження виплат хочуть запровадити заднім числом. Також українців поділять на дві категорії: тих, хто подав заявку на допомогу після 1 квітня цього року, і тих, хто зробив це до цієї дати. Саме перша група зіткнеться зі зменшенням суми, тоді як другій залишать виплати без змін.
Про посилення умов допомоги біженцям німецькі депутати заявляли ще навесні. Однак для реалізації цих планів потрібно внести велику кількість змін до федерального та регіонального законодавства, а це може зайняти чимало часу.
Коли зміни набудуть чинності, для нещодавно прибулих українців сума підтримки відповідатиме допомозі для шукачів притулку - 441 євро. А ті, хто перебуває в Німеччині довше, і надалі отримуватимуть допомогу в розмірі виплат для безробітних громадян - 563 євро на людину.
Гороскоп на тиждень 14-20 липня для всіх знаків Зодіаку: потужний план Риб, тривога Раків та війна Скорпіонів
Навіть працювати заборонять: ухилянтам готують серйозні обмеження
Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів
Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Чому українців поділяють саме за датою подання документів - не пояснюється. Також невідомо, чи доведеться біженцям повертати частину грошей, отриманих після 1 квітня за старими правилами. Спроба стягнути кошти назад може обернутися судовими позовами.
"За певних обставин можна поставити під сумнів, чи відповідає зміна статусу заднім числом принципам правової держави", - заявили в Німецькому союзі міст і громад, але не виключили, що до такого кроку все ж доведеться вдатися.
Юрист із соціального права фірми Plagemann Rechtsanwälte Томас Франц запевнив, що вимагати повернення "зайвих" виплат, отриманих після 1 квітня, від українських біженців не будуть. Він послався на правовий принцип Vertrauensschutz - згідно з яким державні органи Німеччини не мають права підривати довіру громадян до влади.