Порушення правил військового обліку не впливає на статус громадянина України, який перебуває в іншій країні. Його можуть депортувати назад на батьківщину, але лише з інших причин. Про це повідомляється на сайті "Юристи.UA".

Військово-облікові документи, скрін з YouTube

До та в період повномасштабної війни частина українських військовозобов’язаних опинилася за кордоном. У деяких із них відсутні або не уточнені дані військового обліку, через що їх вважають порушниками облікових правил з різних підстав.

Так, за юридичною консультацією звернувся громадянин із запитанням, чи може порушення військового обліку стати причиною депортації українця з країни проживання.

"За порушення правил військового обліку чоловіки в Україні не підлягають депортації", – запевнив у відповіді юрист Владислав Дерій.

Популярні новини зараз

Навіть працювати заборонять: ухилянтам готують серйозні обмеження

Куб газу здорожчав майже на 5 грн: українців шокували новою ціною

В Україні змінять формат індексації пенсії: до чого готуватись

Пенсіонерам удвічі підвищили вікову доплату: хто отримає більше грошей

Показати ще

Він пояснив, що депортація можлива, але лише з абсолютно інших причин, пов’язаних із перебуванням українця за кордоном.

"Якщо громадянин перебуває за кордоном із чинним закордонним паспортом та має посвідку на проживання, його не мають права депортувати або екстрадувати", – підкреслив Дерій.

Депортація українців. Фото: Facebook

Відповідно до законодавства, українцям, які перебувають за кордоном понад три місяці, потрібно стати на військовий облік. Це можна зробити, звернувшись до дипломатичного представництва України за кордоном, надавши необхідні документи та заповнивши заяву.

На військовий облік підлягають призовники від 16 до 27 років, військовозобов’язані та резервісти, а також жінки з медичною або фармацевтичною освітою. За порушення правил військового обліку передбачено штрафи або кримінальну відповідальність.