В Україні діє правило, згідно з яким навіть за нульового споживання газу споживач зобов'язаний платити за його доставку.
Однак є один законний виняток, коли платіжку за розподіл газу можна не сплачувати. Про це розповіли фахівці Львівської філії "Газмережі".
Плата за доставку – це не сплата самого газу, а внесок за утримання інфраструктури: труб, обладнання, диспетчерських служб, аварійних бригад тощо. Як пояснюють у компанії "Газмережі", система має бути постійно готова до подачі палива, навіть якщо газ не використовується.
Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано
Гроші доведеться повертати: ПФУ попередив про неточності з виплатами
Ухилянтів порадували нововведеннями: без візиту до ТЦК і суттєва знижка
"Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого
Тому якщо житло під'єднано до мережі та має чинний договір на розподіл газу — нарахування є обов'язковими. Інакше можуть накопичитися борги, які стягуватимуться через суд або призведуть до відключення.
Як припинити нарахування легально
Єдиний спосіб - це офіційно розірвати договір і фізично від'єднатися від газопостачання. Тільки після цього платіжки перестануть надходити. Щоправда, повторне підключення — це платна і досить витратна процедура, яка може виявитися дорожчою за щомісячну абонплату.
Українцям нагадують, що навіть за відсутності споживання газу важливо регулярно – з 1 по 5 число місяця передавати нульові показники лічильника. Це дозволяє уникнути автоматичних нарахувань щодо середнього споживання та спірних ситуацій з газовими службами.
Раніше портал Знай повідомляв, заначка піде на комуналку: до платіжки за газ додасться майже 2000 грн.
Також наш портал інформував, перевірка лічильників газу: чи мають право газовики вимагати гроші зі споживача.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українцям загрожує плутанина з платіжками: кому треба актуалізувати дані у "Нафтогазі".