У Верховній Раді з'явився законопроєкт, який посилить відповідальність працівників ТЦК за можливі порушення під час мобілізаційних заходів, включно з процесом проходження військово-лікарської комісії. Відповідний документ опубліковано на сайті парламенту.

Візит до ТЦК. Фото: скрін youtube

Документ пропонує внести до Кримінального кодексу України нову статтю 337-1. У ній йдеться про перевищення повноважень з боку працівників або військовослужбовців ТЦК в умовах воєнного стану. Згідно з проєктом, під кримінальне переслідування можуть підпадати випадки, якщо:

  • чиновник свідомо діє поза межами своїх службових обов'язків і суттєво порушує права та свободи громадян;
  • перевищення повноважень супроводжується застосуванням насильства, погрозами, використанням зброї або діями, що принижують гідність потерпілого (за умови відсутності ознак катування).

Також пропонується запровадити нову статтю 337-2, яка встановлює кримінальну відповідальність за службові зловживання під час проведення військово-лікарських експертиз. Зокрема, якщо внаслідок таких дій на військову службу призвали особу, яка за станом здоров'я не може служити, або громадянина незаконно звільнили від служби чи надали йому відстрочку.

ВЛК. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз

Доведеться двічі розщедритися: українців повторно змусять сплатити податки

На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити

Пенсіонерам змінюють умови виплат: що треба знати

Гроші прийдуть окремо від пенсії: українці можуть отримати допомогу, про яку мало хто знає - інструкція

Показати ще

Відповідальність працівники ТЦК нестимуть і в тих випадках, якщо без вагомих підстав змінили умови військової служби або зняли людину з військового обліку - тоді винному загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років. Окрім цього, суд може заборонити обіймати певні посади або займатися визначеною діяльністю строком від 1 до 3 років.

Окремим положенням законопроєкту передбачено внесення змін до закону "Про військовий обов'язок і військову службу", які стосуються обов'язкової відеознімання процедури проходження ВЛК. Обов'язковій відеофіксації підлягатимуть усі категорії громадян, які проходять ВЛК: військовозобов'язані, резервісти, військовослужбовці-контрактники, кандидати до військових навчальних закладів та інші особи.