В умовах воєнного стану та загальної мобілізації певні категорії жінок в Україні також підлягають військовому обліку і, за необхідності, можуть бути призвані до армії. За порушення правил військового обліку таким українкам загрожує адміністративна відповідальність. Про це розповіла адвокат Анастасія Руденко в інтерв'ю УНІАН.

Жінки у ЗСУ, скріншот: YouTube

Юристка зазначила, що обов'язково на облік у ТЦК та СП мають ставати жінки, які мають освіту в галузі медицини або фармацевтики. При цьому не має значення, працюють вони за спеціальністю чи ні.

"Постановка на облік не означає, що цих жінок автоматично мобілізують або обмежать їхнє право на виїзд за кордон", - підкреслила Руденко.

Крім того, юристка уточнила, що за перше порушення правил військового обліку жінці, яка є військовозобов'язаною, може загрожувати штраф у розмірі від 850 до 1 700 гривень, а за повторне порушення протягом року - сума штрафу може сягати 2 550 гривень.

Популярні новини зараз

Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано

Комуналка стане безкоштовною: кому з українців спишуть усі нарахування за послуги ЖКГ

Пенсіонерам змінюють умови виплат: що треба знати

Штраф за автомобільний відеореєстратор: кому загрожує і що робити

Показати ще

Також жінки з медичною освітою, які не перебувають на військовому обліку і не мають відповідного документа, не зможуть офіційно влаштуватися на роботу, доки не виконають свої зобов'язання перед законодавством.

Людина з грошима в руках

Нагадаємо, що примусовій мобілізації в Україні підлягають громадяни чоловічої статі віком від 25 до 60 років. Чоловіків старших за 50 років, як правило, не направляють на передові позиції - їх залучають у підрозділи тилового забезпечення.

Згідно зі статистикою, з початку року в Україні відкрили вже понад 28 тисяч справ за порушення правил військового обліку. Щомісяця фіксується близько 4,7 тисячі нових штрафів.