У Миколаєві розгортається конфлікт між мешканцями багатоквартирних будинків та теплопостачальником — комунальним підприємством «Миколаївоблтеплоенерго». ОСББ обурені дією двоставкового тарифу, який, на їхню думку, призводить до зайвих витрат на оплату тепла, особливо в неопалювальний період.
Згідно з рішенням Миколаївської міськради, в опалювальному сезоні 2023–2024 років було запроваджено двоставкову систему оплати за тепло. Вона складається з:
-
умовно-змінної частини — оплати за фактично спожите тепло;
-
умовно-постійної частини — фіксованої щомісячної суми, яка покриває витрати на обслуговування системи, ремонти тощо, й сплачується цілорічно, незалежно від сезону.
Опалення. Фото: скрін youtubeПопулярні новини заразВідстрочка не допоможе: ТЦК можуть відправити на ВЛК навіть з "бронею" - кого це торкнеться
У "Резерв+" з'явилась "мітка ухилянта": як виправити свої взаємовідносини з ТЦК
Київ та інші міста будуть розбиті: волонтерка спрогнозувала невтішне майбутнє для українців
Сивина - не перешкода: почалася активна мобілізація українців похилого віку, де знадобляться дідусі 60+
Мешканці вважають цю модель несправедливою. За словами голови ОСББ Світлани Поздяк, їхній будинок капітально утеплений за кошти самих мешканців — проєкт на 19 мільйонів гривень. Проте навіть у цьому випадку, мешканці змушені платити додатково понад 2 тисячі гривень щороку лише за фіксовану частину тарифу.
«За що я маю платити? Ми зробили все, щоб споживати менше, а нам виставляють фіксовану суму незалежно від цього», — заявляє Світлана Поздяк.
Інша голова ОСББ, Олена Гордієнко, додає, що переплата одного будинку за рік може сягати 260 тисяч гривень, хоча у сам опалювальний період рахунки зросли ненабагато.
Керівники кількох ОСББ вже надіслали колективні звернення до КП «Миколаївоблтеплоенерго», однак не отримали обґрунтованих пояснень. У відповідь з боку підприємства надаються лише загальні пояснення про структуру тарифу.
У той же час Міністерство розвитку громад та територій України наголошує, що в країні діє заборона на підвищення тарифів на комунальні послуги. Відтак, двоставковий тариф не повинен призводити до збільшення загального фінансового навантаження на населення.
На основі цього роз’яснення мешканці готують колективну скаргу до державних органів, з вимогою перегляду тарифної політики у місті.
Попри обурення споживачів, Миколаївська міськрада затвердила інвестиційну програму КП «Миколаївоблтеплоенерго» на 2025 рік на суму 20 мільйонів гривень. Крім того, у квітні 2024 року з міського бюджету було виділено 50 мільйонів гривень для погашення боргу підприємства перед Світовим банком.
Нагадаємо, ПФУ скасував допомогу на комуналку частині громадян: хто більше не отримає виплат
Раніше ми розповідали, що не заплатив за комуналку - заблокують усі гроші: комунальники почали застосовувати кардинальні заходи
Також, втомились платити за повітря: в Україні закликали змінити методику розподілу комунальних послуг