Тепер при отриманні міжнародної посилки варто бути дуже уважним: будь-яка помилка в документах може обернутися не лише штрафом, а й втратою самого товару.
2 липня Володимир Зеленський підписав закон, який вносить жорсткі зміни до Митного кодексу України. Нововведення стосуються насамперед міжнародних поштових та експрес-відправлень, а також тимчасового зберігання транспорту на складах митниці. Про це пише Судово-юридична газета.
Що тепер загрожує помилкою у декларації?
Якщо ви замовляєте товари з-за кордону і вказуєте в декларації не зовсім точну інформацію, наприклад, занижену вартість або некоректний опис, готуйтеся до серйозних наслідків. Згідно з оновленою статтею 473 Митного кодексу, за такі порушення тепер передбачено штраф від 30% до 50% вартості товару.
І це ще не все. Конфіскація самого товару — також цілком можливий сценарій. Щоправда, митники враховуватимуть обставини справи: у деяких випадках товар можуть залишити власнику, але гарантій ніхто не дає.
Банки будуть вибухати, а кришки - злітатимуть: в Україну завезли спецію, яку небезпечно додавати в консервацію
Без світла сиділи, тепер без води: в Україні запроваджують погодинні графіки водопостачання
ТЦК буде безпощадним до цих жінок: кому загрожують штрафи на рівні з чоловіками
Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу
Повернули авто? Тепер у вас є лише 10 днів
Якщо ваш транспортний засіб був на складі митниці і повернувся до вас за рішенням суду, розслаблятися теж не варто. У вас буде рівно 10 днів, щоб або оформити його в інший митний режим, або вивезти за межі митної території України.
Порушити термін? Прийдеться заплатити штраф у розмірі від 170 до 255 тисяч гривень або попрощатися з автомобілем назавжди. Ці норми закріплені у новій статті 481-1 Митного кодексу.
Дітей під суд – не можна. Але тільки якщо молодше 16
Не забули законодавці про гуманність. Наприклад, справи про порушення не порушуватимуть проти неповнолітніх, яким на момент правопорушення не виповнилося 16 років. Також звільняються від відповідальності особи у стані неосудності, а також ті, хто діяв у стані крайньої потреби чи оборони.
Коли діло точно закриють?
Якщо порушення виявилося фіктивним, закон більше не діє, або за тим самим епізодом вже було ухвалено рішення — справу закриють. Те саме стосується випадків, коли минуло дуже багато часу, і терміни давності вийшли.
Що це означає для пересічних українців?
Новий закон може вдарити як по любителям інтернет-шопінгу, так і тих, хто намагається повернути своє авто з лап митниці. Головне - уважно оформляти документи і не сподіватися на "можна".
В іншому випадку - привіт, штрафи, і прощай, довгоочікувана посилка з AliExpress або Amazon.
Нагадаємо, що пенсіонерам погрожують блокувати карти: як можуть втратити доступ до грошей.
Раніше ми повідомляли про звільнення з роботи за власним бажанням: чи потрібно відпрацьовувати два тижні.