Війна росії проти України триває вже четвертий рік, і тих, хто добровільно йде захищати свою державу, стає все менше. Мотивація військовослужбовців змінюється.
Про це в інтерв’ю каналу "Армія TV" розповів Дмитро "Паганель" Дюкарєв, прикордонник, старший сержант бригади "Форпост", який має великий бойовий досвід. Військовий наголосив, що кількість добровольців стрімко зменшується: "Добровольців у нас, на жаль, зараз не так вже й багато. Мені здається, на пальцях однієї руки можна в обласних центрах перерахувати, хто хоче йти до війська сам". Доречі, сам Дмитро до повномасштабної війни вчився в аспірантурі аграрного університету і зовсім не думав про армію, але вже в лютому 2022 року пішов в військкомат, а в березні потрапив до прикордонної служби.
"Паганель" зазначив, що зараз взагалі спостерігається тенденція зміни мотивації, і в військо йдуть більше не за тим, щоб захищати країну та воювати за неї, а через якусь особисту травму. Він навів приклад добровольця, який вирішив піти на службу після того, як вбили його брата: "Він за кордоном був. Він дійсно приїхав, похоронив брата, пішов до військкомату, пішов воювати і мститься за брата. У людини з’являється мотивація".
Як же повернути мотивацію захищати Україну? Дмитро зауважив, що для цього на його думку в свідомості людей має з’явитись розуміння того, що війна торкнеться кожного: "Тому що всі думають, що "моя хата скраю, мене це ніяк не торкнеться". А потім просто "раз!" і в 9-поверхівку прилетіло, в якій ти живеш. Ну, слава богу, ти в цей момент на роботі".
ТЦК затримали й не випускають: план дій від юристів
Радіти чи плакати: як зміняться пенсії у 2026 році
Пенсіонерам заборонили одночасно отримувати зарплату та пенсію: кого стосується
Покарання будуть жорсткими: українців зобов'язали замовляти послуги для лічильників на воду
Також військовослужбовець зазначив, що для слід подивитись на ті підрозділи, за які "тримаються хлопці". Там люди тримаються через колектив. "Паганель" пояснив це так: "Тому що ті, хто провоювали якийсь хоча би рік, - у них патріотизм залишається, 100%, і він є мотивуючим фактором, але він стає трішки назад, а перед цим стоять все ж ті побратими і ті люди, які довкола тебе. Тобто колектив". Це може мотивувати тих, хто й досі вагається.
Дмитро порадив всім не думати, що війна пройде повз, бо рано чи пізно вона дійде до кожного. "А тут вже перед вами питання стоїть: коли дійдуть - іти, чи краще потурбуватися, щоб не дійшли. От і все", - підсумував Паганель.
Раніше портал Знай писав "Серйозна проблема для ЗСУ": генерал розкрив нові плани рф - до чого готуватися.
Крім того, ми повідомляли Поступово просуваються та закріплюються на кордонах: росія намагається захопити ще одну область.
Також ми нагадували Штраф від ТЦК перевалить за 50 тисяч: ухилянтам не залишать жодного шансу.