Попри те, що наявність відстрочки від мобілізації офіційно звільняє військовозобов’язаного від проходження військово-лікарської комісії, існують винятки, коли пройти медичне обстеження все ж доведеться. Про це розповів юрист Владислав Дерій на порталі «Юристи.UA».

Військово-лікарська комісія є обов’язковим етапом при визначенні придатності громадянина до служби. Але, як наголошує юрист, особи, що мають діючу відстрочку, не можуть бути примусово направлені на медогляд — це прямо заборонено законом. Якщо така вимога надходить без підстав, її можна оскаржити.

ВЛК. Фото: скрін youtube

«Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки не завершився, на медичний огляд не направляються», — наголошує Владислав Дерій.

Втім, існує три законні випадки, коли навіть з відстрочкою особа може бути зобов’язана пройти ВЛК:

Популярні новини зараз

ТЦК буде безпощадним до цих жінок: кому загрожують штрафи на рівні з чоловіками

Українцям встановили обмеження: не вдасться перевезти через кордон

Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування

Сивина - не перешкода: почалася активна мобілізація українців похилого віку, де знадобляться дідусі 60+

Показати ще
  1. Служба за контрактом. Якщо громадянин самостійно вирішив укласти контракт з ЗСУ, він зобов’язаний пройти медичну комісію, незалежно від наявності відстрочки.

  2. Повторна перевірка придатності. Якщо військовозобов’язаний раніше був визнаний обмежено придатним, але не пройшов повторний медичний огляд, його можуть скерувати на ВЛК, щоб підтвердити або змінити його статус.

    ВЛК. Фото: скрін youtube

    Проте,якщо особа офіційно має інвалідність, то навіть за таких умов на ВЛК не направляють.

  3. Власна ініціатива. Будь-хто з військовозобов’язаних може добровільно подати заяву до ТЦК з проханням пройти ВЛК, наприклад, для оновлення інформації про стан здоров’я чи оскарження попереднього рішення.

Якщо вам надходить виклик на ВЛК під час дії законної відстрочки — перевірте його правомірність. Юристи радять зберігати документи, що підтверджують підстави для відтермінування (свідоцтва, медичні довідки, документи про опіку, бронювання тощо), і при потребі звертатися за правовою допомогою.

Нагадаємо, про що треба попереджати ТЦК: дрібниця, але штрафи – гігантські

Раніше ми розповідали, що можна легко оскаржити: які штрафи від ТЦК вважаються незаконними

Також, автоматичні відстрочки і нові терміни дії: журналістка розповіла про зміни у «Резерв+»