Український волонтер Сергій Притула виступив із пропозицією запровадити статус негромадянина для представників "п’ятої колони", державних зрадників і корупціонерів. Про це він написав у своєму Фейсбуці.

Сергей Притула, фото: скриншот из видео

Так, шоумен називає "моральною аномалією" той факт, що однакове українське громадянство мають і солдат, який ризикує життям, захищаючи країну, і людина, яка поширює російську пропаганду, співпрацює зі спецслужбами рф чи чекає приходу "русского мира":

"Громадянство - це не просто наявність паспорта з тризубом. Це своєрідна угода: ти підтримуєш країну, а вона - тебе! Я вважаю, що нам давно слід розпочати широку відкриту дискусію про інститут негромадянина - статус, за якого людина продовжує жити в країні, має базові права, але при цьому позбавлена політичного впливу: вона не голосує і не може бути обрана", - наголосив Притула.

Телеведучий зазначив, що міжнародне право зазвичай ставиться насторожено до подібних інститутів, однак навів приклад "сірих паспортів" у Латвії та Естонії. За його словами, така практика може поширюватися на осіб, засуджених за держзраду, колаборантів, сепаратистів, представників "п’ятої колони" та корупціонерів.

Популярні новини зараз

Відстрочка не допоможе: ТЦК можуть відправити на ВЛК навіть з "бронею" - кого це торкнеться

Без світла сиділи, тепер без води: в Україні запроваджують погодинні графіки водопостачання

Продається на ринках та магазинах: в Україні з'явився на прилавках смертельно небезпечний продукт

"Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого

Показати ще

"Якщо людина зрадила країну, зганьбила її або вкрала в неї ресурси, навіщо їй залишати її паспорт? Чи якщо хтось відсидів строк за державну зраду, то він потім має спокійно залишатися громадянином держави, яку зрадив? Ми не зможемо побудувати державу, якщо голос зрадника матиме таку саму вагу, як голос людини, яка заради цієї країни готова ризикувати життям", - додав волонтер.

Паспорт України. Фото: скриншот Youtube

Зазначимо, інститут негромадянина являє собою юридичний або політичний статус, за якого людина проживає в країні, але не має її громадянства і, відповідно, не користується всіма правами, доступними громадянам. Така людина не вважається громадянином держави, навіть якщо народилася чи прожила там усе життя. Зазвичай їй заборонено голосувати і обіймати державні посади."