Україна стрімко втрачає свої водні ресурси, і влада вже планує запровадити в містах погодинні графіки подачі води. У першу чергу це може торкнутися жителів південних областей. Про це заявив голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Сергій Сухомлін у коментарі "Суспільному".

Тарифи на воду. Фото: скрін youtube

За його словами, наразі Україна займає 23–24 місце у світі за обсягами запасів прісної води. Однак у Європі країна вже перебуває на останній позиції за цим показником. Ба більше, процес втрати водних ресурсів продовжує прискорюватися.

Експерт уточнює, що українці переважно користуються річковою водою. При цьому більшість великих річок, які протікають територією держави, беруть початок у сусідніх країнах. У підсумку близько 74% запасів питної води в Україні є транзитними. Відповідно, значна частина цих водних джерел залежить як від кліматичних змін, так і від політичних обставин.

Крім того, у майбутньому доступність води в різних областях України може сильно відрізнятися. Сергій Сухомлин зазначає, що міста і селища, розташовані вище за течією, у першу чергу забезпечуватимуть власні потреби.

Популярні новини зараз

За кермо не всім тепер можна: які вікові обмеження запровадили для водіїв в Україні

Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу

Ухилянтів порадували нововведеннями: без візиту до ТЦК і суттєва знижка

Не бери слухавку: шахраї дзвонять саме із цих номерів - і ти вже в їхній пастці

Показати ще

"Відповідно, у населених пунктах, які знаходяться нижче за течією, може розпочатися дефіцит води. Уже зараз про скорочення водних запасів говорять жителі Одеси. При цьому йдеться не лише про зниження рівня води у місцевих водоймах, а й про зменшення запасів у підземних джерелах", - сказав він.

Прорив водопроводу, скрін з YouTube

Як зазначив Сухомлин, навіть ті водні ресурси, які є в наявності, швидко забруднюються. Лише 32% стічних вод в Україні проходять повноцінне очищення. У зв’язку з цим комунальні служби змушені витрачати все більше коштів на фільтрацію питної води.

Також посадовець нагадав, що найближчим часом буде введено в експлуатацію Миколаївський водогін. Цей інфраструктурний проєкт частково допоможе зменшити нестачу води не лише в Миколаївській області, а й у сусідніх регіонах. Однак, за словами експерта, для остаточного розв'язання проблеми необхідні значно масштабніші дії."