Негативний образ ТЦК формується здебільшого через страх людей перед мобілізацією. Подібні настрої серед населення підсилюються різноманітними фейковими повідомленнями. Про це заявив командир 413-го окремого батальйону безпілотних систем "Рейд" Євген Карась в інтерв'ю "Фокусу".

"Це перш за все результат страху і пропаганди. Люди бояться мобілізації, бо їх налякали різними відео та історіями - ця паніка лише посилюється шляхом "мейнстриму" і поширення неправдивої інформації", - пояснив він.

українські військові ЗСУ

Як зазначив майор, більшість мобілізованих - це звичайні люди, які йдуть захищати країну. Він підкреслив, що вони також відчувають страх, але розуміють, навіщо це роблять. Крім того, командир впевнений, що можна підтримати тих, хто боїться мобілізації.

"Якщо людині страшно, він може домовитись про посаду, яка йому підходить. Не всі підрозділи - це окопи та штурмові операції. Є штабні позиції, аналітика, логістика, технічна підтримка - роботи багато, і вона потрібна", - запевнив він.

Популярні новини зараз

З кордону відразу до ТЦК: що може чекати на чоловіків при виїзді

У всіх областях України: ТЦК запровадили важливі нововведення для військовозобов'язаних

Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування

"Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого

Показати ще

Карась навів приклад офіцерів зв’язку, які працюють у тилу, на командних пунктах. Також він нагадав про людей, які займаються фінансами, паливом і діловодством.

"Багато мобілізованих залишаються в підрозділах, які їм подобаються - наприклад, штурмових, десантних, а деякі навіть переходять до роботи з дронами, хоча спочатку хотіли залишатися у штурмі", - розповів командир.

Крім того, він розповів про типові помилки та непорозуміння, з якими стикаються мобілізовані. За його словами, більшість з часом адаптуються і знаходять своє місце.

"Люди часто думають, що всі сидітимуть в окопах і постійно ризикуватимуть, але це не так. В армії тисячі посад, де можна працювати без безпосередньої участі в боях. Іноді мобілізовані офіцери чи спеціалісти не розуміють, куди потрапили, і вважають себе непотрібними, але потім пристосовуються і знаходять свою роль", - підкреслив Карась.

ЗСУ. Фото: скрін youtube

Командир порадив українцям, які ще не пішли до армії, "не накручувати себе". Він зазначив, що можна домовитись про відповідну посаду.

"Армія - величезний механізм з безліччю функцій і завдань. Можна працювати та в штабах, і в тилу, і в технічній підтримці. Головне - не боятися і не слухати пропаганду. Якщо прийшов з бажанням бути корисним, знайдеш своє місце", - запевнив командир.