З 2025 року українкам буде недостатньо лише досягти 60 років, щоб піти на пенсію. Тепер вирішальне значення має тривалість страхового стажу.
Пенсійний вік залишився тим самим, але вимоги стали суворішими - потрібно мати не менше 32 років стажу, пише Пенсійний фонд України.
Система передбачає певну гнучкість. Якщо ви маєте від 22 до 32 років стажу, пенсію зможете оформити в 63 роки. А з досвідом від 15 до 22 років - доведеться чекати до 65.
Проте для окремих жінок існують пільги. Якщо ви виховали п’ятеро або більше дітей, пенсія можлива вже у 50 - за наявності мінімум 15 років стажу. Те саме стосується жінок, які доглядали дитину з інвалідністю до шести років.
Українцям встановили обмеження: не вдасться перевезти через кордон
Штрафів від ТЦК стане значно більше: ухилянтів "задушать" грошима
Пенсіонерів ощасливлять допомогою: заплатять по 4000 гривень
Повісток можна не боятися: низку українців звільнять у липні від мобілізації – кому пощастить
Є гарна новина - декрет теж зараховується. Три роки догляду за дитиною до 3-річного віку додаються до страхового стажу. Наприклад, жінка з 29 роками роботи та 3 роками декрету досягає потрібних 32 років, щоб піти на пенсію у 60.
Пенсійна система стала вимогливішою, але й передбачає важливі винятки, які враховують реальні життєві обставини.
Не зважаючи на те, що росія напала на Україну, держава продовжує реформувати соціальні програми, аби забезпечити справедливу підтримку громадян. Саме тому важливо донатити та волонтерити.
Раніше ми повідомляли, як підтвердити закордонний стаж та додати його до пенсії: роз'яснення Кабміну.
На пенсію відпустять раніше: кому дозволять оформити відпочинок - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, варіант дуже важкий, але дієвий: пенсіонерам підказали, як збільшити виплати.