Українська пенсійна система знову готується зміни правил гри. 2026 року мінімальний розмір пенсії піднімуть на символічні 203 грн, що навряд чи перекриє зростання цін. Натомість тим, хто вже отримує максимально можливу виплату, пощастить більше: збільшення може досягти приблизно 2 тисяч гривень завдяки перегляду прожиткового мінімуму.

Якщо подивитися на сухі цифри, сьогодні (2025-го) найменший розмір пенсії дорівнює 2361 грн. З січня 2026 року його збільшать до 2564 грн — все ще набагато менше від фактичного прожиткового мінімуму пенсіонера, що перевищує 6,7 тис. грн. грн. Тобто навіть після індексації базової суми не вистачить, щоби покрити елементарні витрати на харчування, медикаменти та комуналку.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Додаткові компенсації передбачені для людей похилого віку віком від 70 років, чиї виплати нижчі за 10 340,35 грн. Розмір щомісячної доплати залежить від віку:

  • до 300 грн одержують пенсіонери 70–74 років;
  • до 456 грн - громадяни 75-79 років;
  • до 570 грн - люди старше 80 років.

Станом на 1 квітня 2025 року пенсію в країні отримують 10,331 млн осіб. Більше половини (56,6%) живуть у сумі до 5 тис. грн на місяць, а виплати понад 10 тис. грн. грн має лише 1,5 млн. громадян (14,5 %). Середня пенсія тримається на позначці близько 6,3 тис. грн, проте якщо виключити військових, прокурорів та суддів, показник опускається трохи вище за 6 тис. грн. грн. Найвищі нарахування традиційно у суддів – середня виплата наближається до 108,3 тис. грн.

Популярні новини зараз

Банки будуть вибухати, а кришки - злітатимуть: в Україну завезли спецію, яку небезпечно додавати в консервацію

Без світла сиділи, тепер без води: в Україні запроваджують погодинні графіки водопостачання

Продається на ринках та магазинах: в Україні з'явився на прилавках смертельно небезпечний продукт

"Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого

Показати ще

Пенсіонери. Фото: скрін youtube

З 2026 року посиляться вимоги до трудового стажу. Для виходу на заслужений відпочинок у 60 років знадобиться 33 роки офіційного стажу (замість нинішніх 32), а для виходу у 63 роки – вже 23 роки стажу (замість 22). Таким чином, держава дедалі більше покладає відповідальність за майбутні виплати на самих громадян, стимулюючи їх довше залишатися на ринку праці.

Нагадаємо, раніше ПФУ попередив пенсіонерів про важливе нововведення: що змінилося.
Як повідомляв портал "Знай.ua", платіжки із новими цифрами: деяким українцям перерахують вартість комуналки.
Також "Знай.ua" писав, що обленерго дають час до 3 липня: що потрібно зробити, щоби не заплатити за світло більше.