Військовозобов’язаний громадянин, який вирішить оскаржити штраф від територіального центру комплектування (ТЦК) у суді, може подати позов без додаткових витрат. Однак перед початком розгляду справи існує обов’язковий фінансовий момент, який доведеться сплатити, повідомляється на сайті "Юристи.UA".

ТЦК. Фото: скрін youtube

За словами адвоката Юрія Айвазяна, у випадку отримання штрафу від ТЦК у громадянина є два шляхи дій. Перший варіант - просто сплатити штраф.

"Якщо сплатити його швидко, можна обійтися сумою 8500 грн замість повної суми у 17 000 грн, передбаченої законодавством воєнного часу", - пояснив правозахисник.

Як зазначив юрист, другий шлях - це подати позов до суду, якщо громадянин вважає постанову ТЦК неправомірною. Айвазян роз’яснив, скільки обійдеться процес для позивача.

Популярні новини зараз

Українців накриють масштабні перевірки в липні: кого позбавлять соцвиплат та пенсій

Вийдуть на пенсію навіть без робочого стажу: кому з українок доступний несподіваний привілей

ТЦК підуть з рейдами на ухилянтів: де шукутимуть порушників мобілізації

ТЦК висунули нову вимогу: стосується водіїв – відмова не приймається

Показати ще

"Сама процедура для громадянина безкоштовна, якщо він самостійно подає позов, без залучення юриста", - наголосив він.

Водночас, незалежно від способу подання, військовозобов’язаний зобов’язаний сплатити судовий збір у розмірі 1211,20 грн. Якщо особа вирішить скористатися послугами адвоката, їй також доведеться компенсувати витрати на юридичний супровід відповідно до укладеного договору.

Людина з грошима в руках

Нагадаємо, ТЦК можуть штрафувати за порушення правил військового обліку, а також за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Переважно це стосується неявки за повісткою без поважних причин та невиконання обов’язків із військового обліку.

Розміри штрафів варіюються, але під час воєнного стану вони становлять від 17 000 до 25 500 гривень для громадян. Для посадових та юридичних осіб штрафи можуть бути значно вищими.