Кабінет Міністрів затвердив рішення, яке може призвести до зменшення пенсійних надбавок для громадян, які отримують виплати за проживання в гірських регіонах. Про це повідомив експерт із пенсійних виплат Сергій Коробкін.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube

За його словами, ці доплати почали надаватися українцям після ухвалення Закону "Про статус гірських населених пунктів в Україні" ще у 1995 році. Тоді це було обґрунтовано слабким розвитком інфраструктури зайнятості, обмеженим доступом до соціальних і побутових послуг, а також труднощами з транспортним сполученням у таких регіонах.

Таким чином, пенсіонери, які проживають у гірських районах, мають право на надбавку в розмірі 20% до призначеної пенсії. Однак у проєкті державного бюджету на 2025 рік фінансування таких надбавок не передбачено.

Крім того, прийняття нових заяв на їхнє нарахування призупинено. Водночас пенсіонерам, яким раніше було призначено доплату, продовжують здійснювати відповідні виплати.

Популярні новини зараз

Продається на ринках та магазинах: в Україні з'явився на прилавках смертельно небезпечний продукт

Пенсіонерів ощасливлять допомогою: заплатять по 4000 гривень

ТЦК оновили списки: кого з чоловіків не чіпатимуть до кінця літа

"Критична" сума – 5000 гривень: банки встановлюють тотальний контроль за клієнтами

Показати ще

Зазначимо, після перевірки Пенсійного фонду восени 2024 року Рахункова палата рекомендувала звернути увагу на кілька важливих аспектів - зокрема, чи проживають пенсіонери фактично в гірській місцевості, чи лише зареєстровані там формально.

Людині дають гроші

Нагадаємо, частина пенсіонерів в Україні може залишитися без пенсійних виплат. Існує чотири причини, що призводять до зупинення нарахування пенсії. Виплату можуть скасувати, якщо пенсію призначено на підставі документів із неправдивою інформацією або якщо одержувач пенсії помер.

Також нарахування припиняється у випадках, коли пенсіонер не отримував виплати протягом пів року або виїхав за кордон на постійне місце проживання до країни, яка не уклала з Україною відповідного пенсійного договору.