Попри серйозні втрати, москва, видно, не збирається відмовлятися від своєї стратегії повільного наступу в Україні цього літа, заявили представники НАТО. Поточну ситуацію вони схарактеризували як важку, без явних досягнень з обох боків, пише Defenseone.

"На фронті зберігається вкрай напружена обставина. Українці демонструють виняткову гнучкість і кмітливість… але попереду непросте, виснажливе літо", - зазначив один з учасників саміту в Гаазі на умовах конфіденційності.

Навчання ЗСУ з NLAW і M-141, фото: Facebook

За його словами, російські війська продовжують повільно просуватись на території Сумської області на північному сході України, ймовірно, намагаючись створити буферну зону вздовж кордону з Курською областю. Також спостерігається зростання бойової активності на південному сході, зокрема у напрямку Запоріжжя.

Однак суттєвих змін на лінії фронту, на думку експертів, очікувати не варто - російська армія відчуває нестачу людських і технічних резервів, щоб скористатися можливими тактичними успіхами. За даними джерела, щоденні втрати російської сторони становлять близько 1300 осіб, а загальна кількість загиблих і поранених перевищила мільйон.

Популярні новини зараз

ТЦК оновили списки: кого з чоловіків не чіпатимуть до кінця літа

У всіх областях України: ТЦК запровадили важливі нововведення для військовозобов'язаних

На блокпостах у водіїв почнуть вилучати права: кого каратимуть

ТЦК змінили тактику пошуку ухилянтів: на яких оголошеннях ловлять українців

Показати ще

Оборонно-промисловий комплекс росії працює на межі виснаження: щомісячно випускається приблизно 130 танків - як нових, так і модернізованих, а виробництво артилерійських снарядів досягає трьох мільйонів на рік. Для порівняння, США планують досягти виробництва одного мільйона таких боєприпасів щороку лише до 2026 року.

Проте такі темпи мають свою ціну. Російська економіка перебуває на межі рецесії, а населення зазнає зростальний соціального тиску.

"Промисловий сектор працює на межі можливостей, однак країна стикається з дефіцитом робочої сили та значним бюджетним дефіцитом, який частково покривається шляхом стрімко скорочуваного Фонду національного добробуту", - повідомив представник Альянсу.

ЗСУ. Фото: скріншот youtube

За його словами, обсяг фонду зменшився зі 150 мільярдів доларів до 37 мільярдів. Як зазначає джерело, фінансувати війну росія, ймовірно, зможе ще щонайменше до 2027 року. Водночас перспективи мирного врегулювання залишаються похмурими - в НАТО сумніваються, що кремль справді зацікавлений у припиненні бойових дій і веденні серйозних переговорів.