Війна в Україні може завершитися несподіваним фіналом, у якому обидві сторони зазнають втрат. Кореспондент Welt Крістоф Шильц назвав три можливі сценарії розвитку подій, два з яких будуть невигідними для нашої країни.

Вихід США з "гри" та перемога рф

Сполучені Штати поступово згортають свою участь у війні, обмежуючись обміном розвідданими та дедалі частіше перекладаючи тягар військової й політичної підтримки України на європейських союзників. Проте без стабільної та всеосяжної допомоги Вашингтона український спротив у довгостроковій перспективі може опинитися під загрозою.

Європейські держави не зможуть повністю компенсувати відхід США, що може призвести до розширення контролю Москви над українськими територіями - значно понад нинішні 20% окупованих земель - і позбавлення України виходу до Чорного моря.

Військова допомога. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз

Нардеп приголомшив наслідками "бусифікації" ухилянтів

Шара закінчилася, готуйте гроші: Київстар скасовує популярні дешеві тарифи

Потрібно терміново змінити: у ПриватБанку звернулися до всіх клієнтів, які мають карту

Штраф – це ще квіточки: ТЦК застосовують новий метод впливу на ухилянтів

Показати ще

Активізація Заходу та перемога України

Країни Заходу можуть вдатись до рішучих дій, значно збільшивши постачання високотехнологічного озброєння, що дозволить Україні стабілізувати ситуацію на фронті та завдати відчутних втрат російським військам. Одночасно посиляться санкції проти рф.

У такому разі росія, ймовірно, буде змушена припинити вогонь без попередніх умов, зупинити бойові дії на поточних позиціях і сісти за стіл переговорів. Україна збереже суверенітет, але Крим і, можливо, деякі інші регіони тимчасово залишаться під контролем рф.

Євросоюз продовжив антиросійські санкції

"Заморожена" війна та поступки України

Альтернативний варіант - затяжна війна і поступове ослаблення української оборони. Без регулярної військової та фінансової підтримки з боку Заходу Україна опиниться в ситуації, коли вона змушена лише оборонятися і не зможе повернути втрачені території.

У результаті наша держава, швидше за все, буде змушена піти на болючі поступки. Війна буде «заморожена» вздовж лінії фронту. За ініціативою Росії може бути створена широка демілітаризована зона - з метою захисту її території від потенційних українських ударів. Однак повноцінного мирного договору досягнуто не буде.

Війна в Україні. Фото: скрін youtube