У результаті незаконних дій співробітників ТЦК українська економіка зазнає серйозних збитків. Через примусову мобілізацію людей бізнес почав масово закриватися. Про це заявив народний депутат від "Слуги народу" Георгій Мазурашу в ефірі "Новини Live".

Бізнес, скріншот: YouTube

"Ми надзвичайно шкодимо самі собі... Це один із важливих факторів, який сильно б'є по нашій спроможності, зокрема, кращому фінансуванню ЗСУ, виплатам коштів за загиблих та іншому", – сказав нардеп.

За його словами, примусова мобілізація працівниками ТЦК позбавляє бізнес можливості нормально функціонувати. Підприємці скаржаться, що не можуть набрати працівників у штат, а також неможливо знайти заміну мобілізованим спеціалістам.

Як зазначив народний обранець, усе це знижує можливості виробництва в Україні. Внаслідок цього скорочується сплата податків до державного бюджету.

Популярні новини зараз

Нова хвиля мобілізації в липні: кому першочергово вручатимуть повістки

З 1 липня соцвиплати призначатимуть за новими правилами – що зміниться

Квартиру можуть визнати безхазяйною: українцям анулюють право власності на житло - кому приготуватися

Прогноз приголомшив і цивільних, і військових: вчені назвали дату завершення війни в Україні

Показати ще

Також Мазурашу нагадав про громадян, які змушені покидати країну через подібні "бусифікації" ТЦК. Чоловіки шукають шляхи втечі, що негативно впливає на економічний клімат у державі.

"Ми також "перерізали всі канали", які забезпечували надходження коштів від тих, хто працював за кордоном. Після закриття кордонів вони перестали приїжджати й привозити гроші", – підкреслив він.

"Бусифікація", скрін з YouTube

Нагадаємо, дефіцит бюджету України у 2024 році становить 1,77 трильйона гривень, що еквівалентно приблизно 42 мільярдам доларів.

У відсотках від ВВП дефіцит оцінюється на рівні 23,5–24,5%, а за деякими оцінками може сягати 27%. Основною причиною дефіциту є витрати на оборону та безпеку, а також скорочення міжнародної допомоги.