Рішення зберегти граничні тарифи на ринку електроенергії ще на шість місяців загрожує посиленням дефіциту потужностей в українській енергосистемі вже у липні та серпні. Про це повідомив у своєму Фейсбуці директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

"У другій половині літа прогнозується нестача генеруючих потужностей у вечірні години пікового попиту. Це вимагатиме збільшення обсягів імпорту, що стане неможливим через штучно занижені цінові обмеження", - зазначив енергетичний експерт.

Тарифи на електроенергію. Фото: скрін youtube

Нацрегулятор пояснив продовження дії прайс-кепів тим, що середня вартість електроенергії в країнах ЄС нібито нижча, ніж на українському ринку, а також тим, що на ринку двосторонніх договорів ціни нижчі, ніж на ринку "на добу наперед". Однак, на думку фахівця, такі порівняння є хибними.

"У таких країнах, як Німеччина, Іспанія та Португалія, дійсно трапляються нульові або навіть від’ємні тарифи в денний час через надлишок сонячної генерації. Але Україна належить до іншого торгового регіону - Центральної Європи, куди входять Польща, Румунія, Угорщина, Словаччина та Молдова. І структура споживання тут зовсім інша", - пояснив він.

Популярні новини зараз

ТЦК проводять нові "облави" – куди нагрянуть

Українцям виплатять фінансову допомогу у серпні: хто та скільки може отримати

Штрафи за перевищення швидкості скасовують: водіям відкрили лазівку в законі

Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику

Показати ще

Експерт додав, що у вечірні години максимального попиту українські ціни часто перевищують або дорівнюють європейським.

На його думку, з огляду на очікуване зростання споживання електроенергії через спеку та обмежені можливості вітчизняної генерації, особливо ТЕС і ГЕС, чинні цінові обмеження становлять системну загрозу для стабільності енергопостачання.

RAB-тариф, електромережі, електрика \\ фото Getty Images