В Україні офіційно дозволили скорочувати соціальні виплати, якщо цього вимагає воєнний час. Таке рішення ухвалила Велика Палата Верховного Суду, пояснивши, що пріоритетом у витрачанні державних коштів є фінансування ЗСУ. Це означає, що навіть раніше гарантовану фінансову допомогу можуть урізати — і це визнається законним.

Підставою для резонансного рішення стала справа ветерана з інвалідністю II групи. Він звернувся до суду через зменшення щорічної грошової допомоги до Дня Незалежності. Очікував – вісім мінімальних пенсій, отримав – лише 2900 гривень. І був переконаний: закон №2983-IX звужує його конституційні права. Спочатку Касаційний адміністративний суд погодився з ним, але Велика Палата стала на бік держави.

Соцвиплати. Фото: скрін youtube

Судді заявили: ці виплати не є базовими гарантіями соцзахисту, а мають стимулювальний характер. Тобто, уряд може змінювати їх обсяг залежно від фінансової ситуації. Конституції це не суперечить, кажуть у рішенні. Більше того, Верховна Рада має право делегувати Кабміну визначення суми таких допомог.

Фактично, тепер держава офіційно закріпила можливість тимчасово скорочувати соціальні виплати задля зміцнення оборони. Грошей у бюджеті обмаль, і першочергово вони мають іти на армію. А ті, хто чекає на соціальні надбавки, повинні розуміти: у воєнний час це вже не гарантія, а бонус.

Популярні новини зараз

Орхідеї будуть чудово квітнути все літо, якщо правильно їх поливати: все необхідне є на кожній кухні

Роки праці більше не важливі: у ПФУ повідомили про новий пенсійний порядок

Соціальна допомога для 60-річних: хто зможе отримати в серпні

Пенсіонерам виплатять щомісячну компенсацію: у кого збільшаться виплати

Показати ще

Нагадаємо, збільшать майже вдвічі: пенсіонери можуть підняти пенсії, але є умови

Раніше ми розповідали, що соціальної допомоги можна не дочекатися: хто позбудеться щомісячних виплат у червні

Також, за народження дітей планують платити пристойні гроші: як збираються підняти виплати