Росія продовжує нарощувати темп та вдосконалювати свої дрони-камікадзе. Нові версії "Шахедів" вже не так бояться українських систем радіоелектронної боротьби, бо більше не використовують GPS та керуються по-іншому.

Як пише The Economist, в одному зі збитих безпілотників знайшли записку від російського інженера. У ній сказано, що тепер "Шахедами" можна керувати через Telegram-ботів та мобільний зв'язок, у тому числі український. Координати дронів передаються в реальному часі, а значить їх найважче збивати та "глушити".

Шахед / фото: Dnepr

Але це ще не все. Нові дрони летять хитро: спочатку низько, щоб не потрапити радарам, а перед ударом різко злітають на висоту до 2,5 км. Через це ЗСУ доводиться все частіше використовувати для захисту не тільки ППО, а й гелікоптери, і навіть винищувачі.

"Розумних" дронів стає дедалі більше. Якщо раніше росія робила близько 300 "Шахедів" на місяць, то тепер – за три дні. А за планами – до 500 на день. Українські експерти вважають такі цифри перебільшеними, але визнають: загроза зростає.

Популярні новини зараз

Гороскоп на сьогодні 19 липня: розчарування Овнів, нервозність Близнюків та нестабільність Терезів

Заберуть до 20% вашої пенсії: пенсіонерів застерегли від втрати частини грошей

Пенсіонерам виплатять по 870 гривень на місяць: хто отримає надбавку

Торкнеться клієнтів усіх банків: в Україні з 1 серпня нові правила розрахунку карткою

Показати ще

Винищувачі F-16, фото з вільних джерел

24 травня такі дрони завдали удару по передмістях Києва. Раніше один "Шахед" пробив дах ТЦ, інший вибухнув на військовому полігоні, розкидавши міни сповільненої дії.

Паралельно посилилися й атаки балістичними ракетами, частина з яких Росія отримує від КНДР. Проблема в тому, що такі ракети дуже швидкі, і збити їх складно навіть системою Patriot – єдиним реально ефективним захистом від них.

А ракети цих систем закінчуються. Україна просить у союзників ще щонайменше 10 батарей Patriot та запаси перехоплювачів, щоб закрити небо. Президент Зеленський каже, що ми готові платити будь-які гроші, аби захистити міста.

ракетна атака на Київ 24.04.2025

Тим часом на українських заводах інженери розбирають кожен збитий дрон – вивчають, як він працює, та шукають способи зробити свої безпілотники кращими. Але часу все менше, а атак – все більше.

Український авіаексперт Костянтин Криволап сказав: "Нам не слід мати жодних ілюзій". Щоб захиститися, доведеться не лише оборонятися, а й бити по складах та заводах у самій росії.

Нагадаємо, в росії заборонять "Гру престолів" та "Гаррі Поттера" за пропаганду чайлдфрі

Раніше ми писали про те, що українці несвідомо спонсорують війну: Іран потай постачає продукти в Україну, фінансуючи нові Shahed

Крім того, Знай.ua повідомляв, у Берліні відкрили кафе "росія": напитися, побитися, викликати копів - все, як удома