В Україні змінюється стандарт напруги – замість 220В у розетках буде 230В. Чи відобразиться це нововведення у платіжках за електроенергію, пояснили фахівці ДТЕК.
Новий стандарт напруги почне діяти з 1 липня 2025 року. Перехід на 230В важливий, оскільки Україна поступово переходить на європейський енергетичний простір і ця зміна є частиною глибшої технічної адаптації.
У рамках нових стандартів затверджуються чіткі межі допустимого відхилення напруги - від 207 до 253 (±10% від номінального значення). Такі зміни допоможуть не лише наблизити параметри української енергосистеми до європейських, а й забезпечити стабільнішу роботу електроприладів.
Як новий стандарт вплине на платіжки
У ДТЕК запевнили, що зміна не вплине на вартість електроенергії для побутових споживачів.
Від ТЦК не сховаються: кого почнуть мобілізувати з 1 червня
ТЦК активізуються з початком літа: хто першим потрапить під приціл мобілізації
Українці можуть стати боржниками, попри своєчасну оплату комуналки: три причини
Оплата за газ по-новому: у "Нафтогазі" зробили оголошення для споживачів
"Ваші рахунки не зміняться. Ви платите за спожиту електроенергію, тобто кіловатт-години. Напруга - це просто тиск в системі, а не кількість електрики. Жодних нових цифр у квитанціях через це не буде", - заявили фахівці.
Таким чином, у літній період і до кінця жовтня 2025 року українці гарантовано платитимуть за світло за незмінним тарифом – 4,32 гривні за кВт/год.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, електроенергія в Україні дорожчає буквально щогодини: водоканали та школи не знають, де брати гроші.
Також наш портал інформував, українців обманюють на кожній платіжці: експерт розкрив справжню ціну кіловата електроенергії.
Крім того, ми писали, сонячні панелі, списання грошей та документи у зваженому стані: як нова комунальна реформа стала пасткою для українців.