В Україні триває загальна мобілізація, а разом із нею зростає напруга серед усіх держслужбовців.
Особливо це стосується поліціянтів та рятувальниць, які теж можуть потрапити під призов. Юристка та партнерка Grain Law Firm Лідія Карплюк роз’яснила, які категорії все ж мають шанс отримати бронювання, пише Уніан.
За її словами, до 50% співробітників, які є військовозобов’язаними, можуть бути заброньованими у таких структурах, як поліція, ДСНС, а також інших державних установах. Це правило поширюється на звичайний персонал, який виконує критично важливі функції у час воєнного стану. Проте є винятки - державні службовці категорії А, тобто високопосадовці, мають безумовне право на бронь.
Таке ж право мають і медпрацівниці та медпрацівники, якщо вони офіційно працевлаштовані у медичних закладах і працюють там за основним місцем. Це ще раз підтверджує, що навіть у складний період влада намагається підтримувати баланс між безпекою на фронті та стабільністю в тилу.
Мобілізація після 50 років: умови стають жорсткішими – призиватимуть за новими правилами
Від ТЦК не сховаються: кого почнуть мобілізувати з 1 червня
ТЦК будуть безсилі: хто не отримає повістку – перелік
Пекельне літо: на Україну чекає нова хвиля аномальної спеки, прогноз погоди лякає
Загальна мобілізація триває — й кожен має розуміти, чому це важливо. Працівники ТЦК лише виконують свою роботу. Якби росія не напала, мобілізації б не було.
Проте масової хвилі мобілізованих поки немає — фронт не відчув серйозного підсилення. Водночас ворожа пропаганда активно атакує інформаційний простір, називаючи мобілізацію несправедливою, хоча сама росія проводить примусові набори, включно з окупованими територіями.
Тому важливо донатити та волонтерити підтримуючи нашу армію.
Раніше ми повідомляли, мобілізація на окупованих територіях: відмова означає смерть.
Росіяни доводять українців до відчаю на окупованих територіях - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція.