У червні валютний ринок перебуватиме під впливом кількох факторів. Коливання курсу долара можливі, але не виходитимуть за межі прогнозів НБУ.
Такою думкою поділився директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності "Глобус Банку" Тарас Лєсовий у коментарі УНІАН.
Банкір зазначив, що один із факторів, що впливатиме на валютний ринок у червні, буде політика Нацбанку. Регулятор продовжує тримати курс у рамках керованої гнучкості, що дозволяє зберігати контроль над ринком через валютні інтервенції й цим не допускати різких стрибків долара.
Також курс національної валюти залежить від міжнародної фінансової підтримки України. У 2025 році партнери мають передати понад 55 мільярдів доларів допомоги, з яких понад 38 мільярдів мають піти на покриття дефіциту бюджету.
Гороскоп на сьогодні 25 травня: хто зіткнеться з обманом, а хто – отримає шанс на прорив
Отримали переказ – чекайте листа від податкової: кого "запросять на побачення"
Комунальні платежі під загрозою: українці масово платили за послуги у порожнечу, як повернути гроші
Обмежено придатних відправляють на передову: хто вирішує долю військовослужбовців
"Такий обсяг ресурсів дозволяє зберігати баланс і не допустити суттєвого ослаблення гривні", - заявив Тарас Лєсовий.
За словами фахівця, у червні курс долара може коливатися в межах 41,6-42 гривні за долар. Він нагадав, що середньорічний курс у бюджеті закладено на рівні 45 гривень за долар, тому таке незначне зростання виглядає цілком логічно.
Водночас курс євро перебуватиме у діапазоні від 45,5 до 47 гривень. Банкір додав, що курс цієї валюти більшою мірою визначатиметься світовою динамікою у парі "євро-долар".
Раніше портал Знай повідомляв, гривня продовжить втрачати позиції: що буде з курсом долара до кінця 2025 року.
Також наш портал інформував, правила змінили: які запровадили валютні обмеження, що дозволили, а що заборонили з травня.
Крім того, ми писали, долар падає, а євро дорожчає: економіст розповів, як зберегти валютні заощадження.