Силова мобілізація, яку сьогодні активно практикують в Україні, де-факто перетворюється на інструмент, що лише збільшує кількість дезертирів. Таку думку висловив народний депутат Георгій Мазурашу в інтерв’ю YouTube-каналу "Суперпозиція".
За словами нардепа, примусове затягування чоловіків до війська — так звана "бусифікація", коли людей хапають просто на вулицях і силоміць везуть до ТЦК, — не дає бажаного результату. Навпаки, ефективність такого методу вкрай низька.
"З того, що говорять військові, учасники бойових дій, яким я довіряю… З умовно 100% 'бусифікованих' — лише 5-6% можна більш-менш довести до якогось там боєздатного стану. І то — не дуже", — заявив Мазурашу.
Він підкреслює, що ситуація має системний характер. Примусова мобілізація не просто не дає результату — вона ставить під загрозу бойову спроможність самих Збройних сил, які змушені витрачати ресурси на навчання і забезпечення тих, хто не готовий або не здатний воювати.
"Полювання" на ухилянтів? На дорогах запускають мобільні блокпости – що це означає
Україна на межі трудового колапсу: кому доведеться працювати до глибокої старості
Нові критерії мобілізації: ТЦК оновлює списки призовників - під загрозою три категорії
Комунальні платежі під загрозою: українці масово платили за послуги у порожнечу, як повернути гроші
"Не можуть люди, які не спроможні воювати, виконувати ті завдання, які стоять перед ЗСУ", — наголосив нардеп.
Мазурашу також послався на загальні оцінки, згідно з якими в будь-якій країні лише 6-7% громадян реально здатні до служби на передовій. Решта — за умови потрапляння в армію проти волі — в кращому разі демотивовані, а в гіршому — поповнюють ряди дезертирів.
Нагадаємо про зміни у мобілізації з 1 червня: кого ТЦК призиватиме на загальних умовах
Раніше ми розповідали, що від ТЦК більше не сховатись: з'явилась нова система оповіщень - приходитимуть миттєво
Також, штурмовики і піхота? Куди будуть мобілізувати після 50 років