Українців можуть чекати кардинальні зміни у пенсійній системі — і все це за підтримки Канади. Таку несподівану, але перспективну ініціативу озвучив міністр фінансів Канади Франсуа-Філіпп Шампань після зустрічі з українським міністром Сергієм Марченком.

За його словами, йдеться не лише про відбудову нашої держави після війни, а й про глибокі системні реформи, зокрема — у сфері пенсійного забезпечення. За інформацією агентства Reuters, Канада готова поділитися своїм досвідом та найкращими практиками у формуванні стабільної багаторівневої пенсійної системи.

Пенсіонери в Україні. Фото: скриншот Youtube

До діалогу вже залучено представників потужних канадських фондів, серед яких Fairfax та інші інституційні гравці. Ідея полягає у тому, щоб допомогти Україні створити сучасну модель пенсійного забезпечення — надійну, прозору й ефективну.

Сьогоднішня реальність — це мізерні пенсії, дефіцит Пенсійного фонду та катастрофічна демографічна ситуація. Число пенсіонерів неухильно зростає, а працездатних громадян стає все менше. Тож без глибоких змін система просто не витримає навантаження.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам підвищать пенсії: у кого поважчають гаманці

Термінове оновлення для "Резерв+": що треба негайно зробити

ТЦК зробить безхатьком: ухилянтам загрожує конфіскація майна – що відберуть

Українцям спустошать кишені: за запізнення зі сплатою комуналки нарахують штрафи

Показати ще

Оформлення пенсії Фото: скрін youtube

Канадська пенсійна система вважається однією з найстабільніших у світі. Вона має три рівні. Перший — базова державна пенсія, яка виплачується всім громадянам після досягнення 65 років і фінансується з податків. Другий — обов’язкові внески працівників та роботодавців протягом трудової діяльності. Третій рівень — добровільні приватні заощадження, якими громадяни можуть самостійно підвищувати свій добробут у старості.

Нагадаємо, пенсія може різко зрости: виплати хочуть піднятися вдвоє

Раніше ми розповідали про старість з простягнутою рукою: хто з українців залишиться без права на пенсію

Також, мінус 20% пенсії: хто може попрощатися з частиною виплат