Навіть у період воєнного стану оплата комунальних послуг є обов'язковою. Однак у певних випадках українці мають право не сплачувати деякі платіжки.

За які послуги споживачі можуть не платити й коли це дозволено законом, йдеться у 7 статті Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube

Українці, які не мешкають у своєму будинку понад 30 днів, можуть звільнитися від сплати частини комунальних послуг. Для цього необхідно звернутися до постачальника послуг із заявою про зупинення нарахувань.

Оплата комуналки. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз

Три категорії українців можуть отримати по 4 тисячі гривень: як подати заяву

Українцям спустошать кишені: за запізнення зі сплатою комуналки нарахують штрафи

Від ТЦК більше не сховатись: з'явилась нова система оповіщень - приходитимуть миттєво

Штурмовики і піхота? Куди будуть мобілізувати після 50 років

Показати ще

Споживач також має надати документи, які підтвердять тимчасове непроживання за адресою. Це можуть бути:

  • документи про пошкодження житла через бойові дії;
  • підтвердження перетину державного кордону;
  • довідка ВПО або інший документ, що свідчить про тимчасове непроживання.

комунальні платежі, скріншот з відео

Подати звернення постачальнику послуг можна як онлайн, так і за допомогою поштового зв'язку. Втім, навіть за умови непроживання, споживачеві обов'язково доведеться платити за опалення та управління багатоквартирним будинком, оскільки ці платежі не скасовуються.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, з водою у крані, але без копійки в гаманці: комунальники готуються оновити тарифи.

Також наш портал інформував, сонячні панелі, списання грошей та документи у зваженому стані: як нова комунальна реформа стала пасткою для українців.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українці на межі бунту через витівки комунальників: нові тарифи розраховані на олігархів.