Мешканці багатоповерхівок із ОСББ зобов'язані сплачувати внески на утримання будинку. Це не забаганка, а закон. Але карати за борги штрафами саме по собі ОСББ не може – якщо тільки це не прописано у статуті об'єднання.

Про це у коментарі РБК-Україна розповів юрист Євген Буліменко.

Житловий будинок / фото: Pixabay

Якщо ви час від часу забуваєте сплатити внески, ОСББ навряд чи одразу побіжить до суду. Зазвичай спочатку із боржником намагаються поговорити – нагадають, запропонують розстрочку, попросять погасити борг частинами. Але якщо ви ігноруєте всі спроби – будьте готові до офіційних дій.

Якщо у статуті чітко вказано, що за прострочення будуть штраф чи пеня – отже, нараховувати їх можна. А якщо такого пункту немає, то й стягувати нема за що.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам змусять перерахувати виплати: індексацію визнали незаконною

Податкова не покарає за карткові перекази: українцям підказали законний спосіб уникнути штрафу

Українці масово стають ухилянтами: червона мітка у "Резерв+" ставить хрест на планах

Пекельне літо: на Україну чекає нова хвиля аномальної спеки, прогноз погоди лякає

Показати ще

Борги за комуналку. Фото: скрін youtube

А що, як не платити взагалі? У такому разі ОСББ має право подати до суду та вимагати борг офіційно – з документами та судовим наказом. І вже тоді гроші стягуватиме виконавча служба чи приватний виконавець.

Коли хтось місяцями не сплачує внески, страждають усі: не вистачає грошей на ремонт, прибирання, освітлення, охорону тощо.

Об'єднання співвласників може й має контролювати, хто платить, а хто – ні. І якщо хтось систематично не вносить свою частину, його можуть дістати законним способом.

Нагадаємо, реформа ОСББ – просто обман: експерт попередив про небезпеку

Раніше ми писали про те, що в Києві ліфти разом із людьми падають один за одним, а заміни чекати 160 років: "Це все схоже на "лагідний" шантаж"

Крім того, Знай.ua повідомляв, платиш як за люкс, а живеш у руїнах: українців шокували новими тарифами – майже 1000 грн