Питання проходження військово-лікарської комісії стало в Україні надзвичайно актуальним на тлі загальної мобілізації. Багатьох громадян турбує, чи можна оскаржити рішення ВЛК, якщо людина не погоджується з визнанням її придатною до військової служби, попри наявні проблеми зі здоров’ям.

Як зазначає юрист Владислав Дерій, кожен військовозобов’язаний громадянин має право не погодитися з висновками комісії та подати скаргу. Закон дає один місяць на оскарження рішення ВЛК. Цей термін починається з моменту оголошення або вручення висновку про ступінь придатності.

ВЛК, фото з соцмереж

Громадянин має право звернутися до керівника територіального центру комплектування, у якому проходив медичний огляд, із письмовою заявою. У заяві потрібно вказати:

Такий варіант дозволяє офіційно зафіксувати вашу незгоду і вимагати додаткової перевірки стану здоров’я на вищому рівні.

Якщо немає змоги або бажання звертатися особисто, можна надіслати рекомендований лист до голови обласної ВЛК. У листі має бути викладено суть скарги, а також додано документи:

  • копія рішення ВЛК, яке ви оскаржуєте;

  • медичні довідки, виписки, результати обстежень, які підтверджують ваш стан здоров’я.

    Чоловік відкриває лікарняний

У разі відмови в перегляді рішення ВЛК або незадоволення повторним оглядом, громадянин має право звернутися до суду. Судовий порядок оскарження також є законним способом захисту прав і дозволяє залучити незалежну медичну експертизу.

На що звернути увагу:

  • Заяви бажано складати у двох примірниках, один з яких із відміткою про прийом залишати собі.

  • Зберігайте копії всіх документів та підтвердження надсилання поштою.

  • Якщо ви отримали повістку і чекаєте на призов, оскарження рішення ВЛК не призупиняє мобілізаційних процедур автоматично — для цього потрібно подати окреме клопотання.

Нагадаємо, без цієї довідки нічого не оскаржите: який документ потрібно вимагати після ВЛК

Раніше ми розповідали, що 5 червня – останній день: кому з чоловіків оголосили дедлайн, уникати мобілізації більше не вийде

Також, перепустка з армії: за яких умов військовим дозволять залишити службу назовсім