Війна в Україні — це не тільки фронт і бойові дії, це й відповідальність кожного з нас. Про це відкрито говорить військовослужбовець "Азову" Владислав Жайворонок, який має безпосередній досвід боїв на "Азовсталі".
За його словами, українці часто не розуміють реальний стан речей і власними діями затягують момент завершення війни.
Владислав не приховує: на сьогоднішній день у Збройних Силах України немає можливостей швидко повернути всі окуповані території. Це важкий факт, але саме він має спонукати кожного не пускати ситуацію на самоплив.
"Зараз люди більше думають про себе, а не про колектив. У 2022-му ми були більш згуртовані, відчували спільну мету. Зараз — кожен за себе", — зазначає ветеран в інтерв’ю ведучій ТСН Марічці Падалко.
Пенсіонерам готують допомогу – по 4000 грн кожному: хто у списках на виплати
Мобілізація чоловіків похилого віку: чи припинять виплачувати пенсію
Податки на карткові перекази: з якої суми доведеться віддати майже чверть
Їх звільнять із ЗСУ: хто зможе піти відпочивати вже цього року
І тут він дає просту, але важливу пораду: не чекати, поки хтось вирішить усе за тебе, а самому подбати про власну безпеку. Ідеться не лише про призов до армії чи мобілізацію — зараз доступні численні курси підготовки для цивільних, які допомагають стати більш готовими до будь-яких викликів.
Але проблема в іншому — інформаційний фон, який ставить під сумнів продовження війни. Представники медіаспільноти, блогери й деякі публічні особи почали говорити про можливе "перемир’я" чи "заморозку конфлікту". І це вдарило по мотивації людей.
"Статистика ж говорить сама за себе: як тільки в ефірі починають розмовляти про перемир’я, люди одразу ж починають відмовлятися від курсів підготовки, бо думають: 'Навіщо це мені, якщо зараз домовляться?'" — розповідає Владислав.
Він вважає, що така віра у "швидке закінчення" війни — радше ілюзія, яка шкодить усім. Адже саме активність і відповідальність цивільних робить нашу оборону сильнішою і наближає перемогу.
Отже, не час розслаблятися. Війна не закінчиться сама по собі, поки ми не готові боротися за своє майбутнє кожен на своєму фронті — будь то військовий чи цивільний. Владислав Жайворонок нагадує: це не просто слова, це реальність, яку треба прийняти, щоб нарешті поставити крапку у цій страшній війні.
Нагадаємо, що грошей не дамо - ви ж ЗСУ: банки відмовляють захисникам у позиках, нехтуючи законом.
Раніше ми повідомляли, що обіцяного мільйона як вітром здуло? Молоді бійці скаржаться, що грошей нема, а накази не бачили.