У відношенні українців, які не сплачують за житлово-комунальні послуги, можуть бути застосовані певні примусові механізми. Про це розповів директор аналітично-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко в ефірі "Українського Радіо".
За словами Олександра Сергієнка, в Україні сильно впала платіжна дисципліна споживачів комунальних послуг. Однак є механізми для "мотивації" таких громадян. Це, зокрема, стягнення через судовий наказ із блокуванням банківських рахунків боржника.
"В нас дуже впала платіжна дисципліна. Тут є дуже простий механізм стягнення заборгованості через судовий наказ. Компанія подає в суд, без виклику сторін суддя видає наказ і виконавча служба накладає арешт на рахунки боржника. Тому дуже швидко можна стягнути ці гроші", - зазначив експерт.
Гороскоп на сьогодні, 17 травня: труднощі близнюків та емоції раків
ПриватБанк спростить життя пенсіонерів: тепер процес буде значно швидшим
ТЦК більше не триматимуть "у заручниках": українцям спростили важливу процедуру
Українців попередили щодо паспортів: що треба знати
При цьому Олександр Сергієнко визнав, що комунальні підприємства наразі не дуже широко використовують цей інструментарій для боротьби з неплатниками.
"В результаті цього галузь страждає. Збитки і комунальних, і керуючих компаній доволі великі. По Києву близько 15-20% взагалі нічого не платили. І тут би мали спрацювати судові механізми примусу для оплати", - додав фахівець.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, неправомірні нарахування у платіжках: як вивести комунальників на чисту воду.
Також наш портал інформував, комунальні борги накопичені у воєнний час: чи можуть їх списати в майбутньому.
Крім того, ми писали, пенсійні рахунки блокують за несплату комуналки: як зняти обмеження без погашення боргу.