Голова фонду "Повернися живим" Тарас Чмут вважає: Україна має достатньо людей, щоб продовжувати війну, але сам процес мобілізації далеко не ідеальний. В інтерв'ю ТСН він визнав, що деякі речі просто не спрацювали.
"Поки ми не закриємо TikTok, поки ми не закриємо Telegram, поки ми не почнемо щось робити з відверто проросійськими блогерами та іншими псевдолідерами думок, на жаль, буде важко. Тому що втрачено багато часу, багато років. І правдою перебити брехню важко. Але це можливо", – каже Чмут.
А ось голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко, виступаючи в етері Новини.LIVE, у відповідь на це сказав: так, TikTok та Telegram справді використовуються для поширення фейків та паніки. Але просто взяти та заборонити – не варіант. Потрібна гідна альтернатива.
Так, він навів у приклад, що коли ми закрили "ВКонтакте" та "Одноклассники", люди перейшли на Facebook та Х (колишній Twitter) – і це спрацювало.
У ТЦК запевнили, що не хочуть бігати за ухилянтами: як має проходити мобілізація
Верховна Рада пропонує звільнити українців від оплати комунальних та житлових послуг
Банки "перекриють кисень": нові правила грошових переказів з червня
Українцям за кордоном встановили нові правила: військовий облік, ТЦК, паспорти
"Якщо щось забороняти, потрібно запропонувати альтернативу. Історична практика доводить: якщо ми щось просто забороняємо і не пропонуємо альтернативи, то, на жаль, люди знаходять для себе самі або придумають. І процес може бути не просто забороненим, а вийти абсолютно з-під контролю".
Тимочко впевнений: якщо щось блокувати, то не повністю платформу, а конкретний деструктивний контент. І при цьому важливо розвивати свої інформаційні продукти, які будуть зручні, зрозумілі та якісні.
Нагадаємо, дата-центри ШІ виснажують водні ресурси і ведуть планету до екологічної катастрофи.
Раніше ми писали про те, що "Війна стає дистанційною": командир запропонував як врятувати фронт та мотивацію молоді
Крім того, Знай.ua повідомляв, ТЦК записали жінку чоловіком і поставили на облік: не виїхати та не вийти заміж