Вища освіта за державний кошт може отримати чітке зобов’язання: замість "дякую" — відпрацювання за фахом.

Міністерство освіти і науки України готує зміни до законодавства, які змусять випускників-бюджетників не просто отримати диплом, а й реалізувати знання на практиці.

Студенти ВНЗ. Фото: facebook

Про це заявив заступник міністра освіти Михайло Винницький в інтерв'ю редакторці відділу освіти та науки ZN.UA. За його словами, МОН розробляє нову програму гарантованого працевлаштування, яка передбачатиме обов’язкове відпрацювання випускниками у своїй сфері протягом певного періоду. Ідея полягає в тому, щоб дати державі "віддачу" за вкладені в освіту кошти.

Проте це нововведення торкнеться лише тих студентів, які навчались за держзамовленням. Ті, хто здобував освіту за контрактом або за грантовою підтримкою, можуть не хвилюватися — вони залишаються поза межами цієї ініціативи.

Популярні новини зараз

Гороскоп на сьогодні, 15 травня: день сюрпризів, конфліктів і неочікуваних перемог

Банки "перекриють кисень": нові правила грошових переказів з червня

Знову жити за графіками: українців попередили про відключення електрики влітку

Тиха отрута в склянці води: Дмитро Заруба з Держекоінспекції пояснив, чому колодязна вода може бути смертельно небезпечною

Показати ще

Цікаво, що МОН планує запустити конкурсний відбір на перше робоче місце, який координуватиме Державна служба зайнятості. До процесу активно залучатимуть роботодавців, що має збільшити шанси випускників на актуальне і справді потрібне місце роботи.

Студенти, фото: скріншот з відео

На перший погляд — ідея соціально справедлива. Вкладався бюджет — має бути результат. Але як це працюватиме на практиці? Хто і де гарантуватиме якість робочого місця? І чи не перетвориться це на ще одну формальність із галочкою?

Поки що це лише план. Але якщо його реалізують — випускникам-бюджетникам варто буде вже зараз починати думати не тільки про диплом, а й про те, куди вони підуть працювати після його отримання.

Нагадаємо, що 5, 15 або 900 гривень – Ощадбанк запровадив нові тарифи, тепер все за гроші.

Раніше ми повідомляли, кому "Резерв+" автоматично продовжить відстрочки: названо категорії.