Кабінет Міністрів України ухвалив комплексний план заходів із підготовки до запровадження Європейської професійної карти (ЕПК). Його головна мета — значно спростити для українських фахівців доступ до ринку праці країн-членів ЄС та Європейської економічної зони. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.

До ключових пунктів плану входить підготовка та подання до Верховної Ради законопроєкту про регульовані професії. Саме за його допомогою буде визначено перелік спеціальностей, кваліфікації за якими визнаватимуться в уніфікованому порядку в усіх державах-учасницях. Особливу увагу приділять тим професіям, які суворо контролюються у ЄС: лікарям, медсестрам, стоматологам, акушерам, фармацевтам, ветеринарам, архітекторам та інженерам.

Прийом у стоматолога. Фото: скрін youtube

Європейська професійна карта — це електронний сертифікат, який підтверджує, що фахівець відповідає всім необхідним вимогам законодавства країни, в якій він має намір працювати. Наявність ЕПК дозволяє вільно надавати професійні послуги як на тимчасовій, так і на постійній основі, без необхідності проходити довгу процедуру визнання дипломів і проходити додаткові іспити. Завдяки карті українські спеціалісти зможуть обійти часто надто складну національну бюрократію й одразу розпочати роботу за фахом.

Працівники в офісі. Фото: facebook

Популярні новини зараз

Гороскоп на сьогодні, 14 травня: важкі рішення терезів та безсилля водоліїв

Ліміти на перекази між картками: яку суму можна відправити без комісій та податку

Дві пенсії одразу: пенсіонерам виплатять у травні гарні бонуси

Соцдопомога з 65 років: на які виплати мають право українці

Показати ще

Що зміниться для українців:

  1. Прискорена процедура визнання кваліфікацій. Замість місяців узгоджень та підтверджень тепер достатньо буде подати заявку на ЕПК та отримати електронний сертифікат.

  2. Уніфіковані стандарти. Визначений урядом перелік регульованих професій дозволить чітко знати, за яких умов ваша освіта та досвід визнаються в ЄС.

  3. Мобільність у ЄС і ЄЕЗ. Карта дійсна на всій території Європейського союзу і ЄЕЗ, тому не треба щоразу підтверджувати свою кваліфікацію в кожній окремій країні.

  4. Економічний ефект. Легкий доступ до європейських робочих місць не лише підвищить зарплати для тисяч українців, а й стимулюватиме зростання їхніх професійних навичок та обмін досвідом.

    Працевлаштування, фото: news.dtkt.ua

Наразі Міністерство економіки спільно з Міністерством освіти й науки та експертами з професійної мобільності готують відповідний законопроєкт. Після його ухвалення парламентом очікується відкриття реєстру ЕПК у межах національної електронної системи, яким можна буде користуватися через портал “Дія” або окремий онлайн-майданчик.

За словами заступниці міністра економіки Тетяни Бережної, впровадження Європейської професійної карти стане одним із найважливіших кроків у відновленні економічної мобільності українців після пандемії та війни. “Це справді прорив для наших фахівців”, — наголосила вона.

Нагадаємо, що доведеться йти до суду? Українцям підказали, як у 2025 році добитися збільшення пенсії

Раніше ми розповідали, що ПФУ не врахує деякі періоди у стаж: хто буде змушений працювати після 60 років

Також, мінімальна зарплата у травні: чи зростуть виплати