Європейські країни поступово змінюють умови для українських біженців, що може вплинути як на виплати, так і на доступ до житла та медичних послуг.

Деякі держави вже скоротили допомогу, інші запроваджують нові правила чи вимагають більше документів, пише EuroNews.

Зараз Німеччина прийняла найбільше українців – близько 1,8 мільйона. Але там готуються зміни - ті, хто прибуде після квітня 2025 року, не отримуватимуть стандартну допомогу, а тільки базову підтримку для шукачів притулку. Рішення ще очікує затвердження.

Німеччина. Фото Freepik

Польща зберегла право на проживання до кінця вересня 2025 року, але скасувала одноразові виплати й компенсації тим, хто прихистив біженців.

Популярні новини зараз

Гороскоп на сьогодні, 14 травня: важкі рішення терезів та безсилля водоліїв

Без води залишаться мільйони? Світлана Гринчук розповіла про масштабний проєкт для Дніпропетровщини, щоб не допустити екологічного колапсу

Пекельне літо: на Україну чекає нова хвиля аномальної спеки, прогноз погоди лякає

Ухилянтам запустять нове обмеження: тисячі чоловіків підпадуть під покарання

Показати ще

Угорщина припинила фінансування житла для осіб з безпечних регіонів України, проте продовжила дію карт тимчасового захисту до березня 2026 року.

МЗС Угорщини

Словаччина скоротила терміни перебування в притулках із 120 до 60 днів, окрім вразливих груп.

Естонія, навпаки, надає щедру підтримку - одноразову допомогу, покриття витрат на житло, переклад, дитячі виплати та догляд за малюками до 1,5 року.

Ірландія, Бельгія, Італія, Франція, Нідерланди, Іспанія та Португалія мають свої умови допомоги - від одноразових виплат до регулярної підтримки, що залежить від доходу, віку дітей та місця проживання.

Жінка з дитиною

У всьому винна росія, яка ще у 2014 році розпочала війну проти України, коли наша держава тільки почала підніматися з економічної прірви 90-х. Росія забрала у мільйонів право на безпечне життя, і тепер українці змушені адаптуватися до нових реалій за кордоном.

Раніше ми повідомляли, українські біженці набридли Європі: шукають шляхи, як позбутися та знизити витрати.

Українським біженцям скасують страхування: де треба робити поліс самостійно - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, українцям платитимуть за повернення з-за кордону – як заохочуватимуть.