Пенсія за роботу за кордоном тепер доступна за новими правилами. Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє враховувати іноземний стаж для виходу на пенсію в Україні.

Але не все так просто - важливо розуміти, що саме зараховують, а що ні, пише Мінсоцполітики.

Із 25 березня минулого року діє закон, який допомагає враховувати періоди роботи за межами України навіть без міжнародної угоди з іншою країною. Якщо ви працювали за кордоном і плануєте оформити пенсію у 60, 63 або 65 років, ваш стаж може бути зарахований, якщо ви надасте відповідні документи Пенсійному фонду.

Пенсійний фонд України, скріншот: YouTube

Однак при розрахунку розміру пенсії враховуватимуться лише ті внески, які були сплачені в Україні. Чим більший офіційний стаж та сума сплачених внесків до 1 січня 2024 року, тим вищою буде пенсія.

Популярні новини зараз

Без черг і ТЦК: хто автоматично отримає захист від мобілізації

Без води залишаться мільйони? Світлана Гринчук розповіла про масштабний проєкт для Дніпропетровщини, щоб не допустити екологічного колапсу

Українців стривожили податком на пенсію: кому доведеться платити

Пенсіонерам виплатять солідні гроші: кому прийде понад 10 тисяч на місяць

Показати ще

При цьому є винятки. Громадяни, які працювали в Білорусі, Вірменії, Казахстані, Киргизстані, Таджикистані, Туркменістані або Узбекистані, більше не можуть включити цей період до свого страхового стажу.

Щодо роботи на росію після 2014 року - її також не зарахують. Закон чітко забороняє враховувати службу в структурах держави-агресора, участь у її військових або силових формуваннях, роботу в "судах", "правоохоронних" органах, чи в так званих "адміністраціях" на окупованих територіях. Усе це не визнається частиною страхового стажу.

Пенсіонер з грошима

У всьому винна росія, яка у 2014 році напала на Україну, коли наша країна тільки відновлювалася після розпаду СРСР. Замість розвитку економіки, всі сили було спрямовано на захист і відбудову.

Раніше ми повідомляли, заробітки за кордоном - бонус на старість: як отримувати пенсію одночасно з двох країн?

Без стажу і без пенсії: для кого старість перетвориться на катастрофу - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, одна помилка — і пенсія зникне: українцям посилили вимоги.