За новим церковним календарем цього дня відзначають перенесення мощів Миколи Чудотворця, а також день пам'яті преподобного Йосипа Оптинського.
Інші назви свята: "Микола літній", "Микола теплий", "Микола травний", "Микола милостивий", "Травний день".
Святого Миколая вважали за покровителя коней, тому в день цього святого їх виганяли на ніч на пасовищі, адже вже було багато високої та соковитої трави. Тварини могли наїстися і повеселитись. А пастухи з погоничами розводили багаття, сідали за стіл із пирогами, яєчнями, бражкою і так веселилися до самого ранку.
Жінкам варто провести цей день у жіночій компанії, бажано на природі, обмінятися стрічками чи хустками, а приготувати можна пироги. У Миколи можна попросити допомоги у здійсненні чуда, щоб захистив дітей, щоб допоміг помиритися з кимось, допоміг торговцю чи моряку. Також йому моляться за врожайність року.
Пенсіонери мають право на додаткові 940 гривень: хто може збільшити свою пенсію
Перевірять тисячі українців: податкова посилює стеження за рахунками
Інформацію про ухилянтів здають у ТЦК: звідки повідомлятимуть щомісяця
Потужні магнітні бурі у травні: накриватиме сильно у кілька хвиль
Перед тим, як працювати, слід прочитати «Отче наш». Жебракам потрібно обов'язково подати їжу чи гроші. Якщо цього не зробите, то весь рік проживете у злиднях. Миколу вважають Чудотворцем і що він нікому не відмовляє у проханнях. Тому навіть якщо ви маєте про що помолитися, що не під його протекторатом, ви можете спокійно це зробити.
Що не можна робити 9 травня
Яких-небудь заборон у свято немає, але влаштовувати чвари, лихословити, лінуватися, пліткувати, заздрити і бажати поганого не можна.
За народними прикметами між Юр'євим днем і Миколою Весняним забороняється ставити огорожу, стригтися і брати гроші в борг. Не слід зашторювати вікна вдень - за народними повір'ями Микола заглядає у вікна, щоб дізнатися, чи не потрібна вам його допомога.
Нагадаємо про молитву на очищення будинку від негативної енергії: захист від святого Миколая Чудотворця.
Раніше ми повідомляли, коли українці відзначатимуть Вознесіння Господнє та Трійцю: нові дати для 2025 року.