8 травня у новому календарі української церкви – день Іоанна Богослова, одного з дванадцяти апостолів Христа та його улюбленого учня.

Інші назви свята: "Іван Довгий", "Іван-градобій", "Пшеничник", "Посів".

Також сьогодні в Україні згадують загиблих у ІІ Світовій війні.

Довгим свято назвали за те, що всі роботи, які відбувалися цього дня, починалися з самої зорі і тривали до темряви.

Популярні новини зараз

Інформацію про ухилянтів здають у ТЦК: звідки повідомлятимуть щомісяця

Гороскоп на сьогодні, 7 травня: емоції тельців, сварки терезів та розчарування стрільців

Потужні магнітні бурі у травні: накриватиме сильно у кілька хвиль

Пенсію перерахують, але "заднім числом": чому виплати прийдуть із затримкою

Показати ще

Сьогодні треба помолитися Іоанну Богослову, щоб захистив від отруєнь. Тому що є переказ, що під час переслідування християн Іоанна заарештували і засудили до смерті через келих з отрутою, але він на нього не подіяв, і тоді його заслали на далекий острів, і Іван прожив багато років.

Раніше цього дня сіяли пшеницю, яку потім продавали та сплачували нею податки. Тому дуже хотіли, щоб вона дала добрий урожай, навіть спеціально молилися. Полю слід було принести частування – випечений коровай із пшеничного борошна. Біля поля треба було попросити дати більше зерна, а коровай нікому не дарували, тільки першому жебраку віддавали.

Сьогодні слід спекти обітний пиріг і пригостити їм бідняка, мандрівника чи жебрака. Старим потрібно вийти на дорогу, помолитися, щоб попалася людина, з якою можна поділити хліб. Якщо такою з'явиться це буде добрий знак, а якщо ні, то хліб не їдять, а віддають птахам. Пироги треба роздати все, до будинку з ними не можна заходити, бо тоді вважається, що Бог за щось розгнівався і відмовив у змозі зробити добру справу.

А якщо вдома хтось хворіє, для нього теж потрібно спекти спеціальний пиріжок із сиром з молока рудої корови. Зверху його випікають хрестик. Тоді хворий піде на поправку.

У день Іоанна Богослова забороняється лаятись, лихословити, пліткувати та обманювати. Не можна лінуватися та відмовляти у допомозі.

Народні прикмети не радять у свято позичати хліб та сіль – це до бідності.

Нагадаємо про молитву на очищення будинку від негативної енергії: захист від святого Миколая Чудотворця.

Раніше ми повідомляли, коли українці відзначатимуть Вознесіння Господнє та Трійцю: нові дати для 2025 року.