Неявка за повісткою загрожує штрафом - від 17 до 25,5 тисяч гривень. Чи настане відповідальність, якщо повістку вкинули до поштової скриньки ще й із запізненням, роз'яснили фахівці порталу "Юристи.UA".
За допомогою звернувся українець, який виявив у своїй поштовій скриньці повістку від ТЦК, про яку не був проінформований. При цьому документ доставили на два тижні пізніше від зазначеної дати явки.
Адвокат Юрій Айвазян зазначив, що повістка, яку просто вкинули в поштову скриньку, не вважається врученою належним чином.
"Така повістка не вважається законно наданою. Повістка повинна бути вручена або особисто під підпис, або надіслана Укрпоштою рекомендованим листом з описом вкладення", - пояснив правозахисник.
Гороскоп на сьогодні, 8 травня: зірки попереджають про загрозливі зміни
Перевірять тисячі українців: податкова посилює стеження за рахунками
Інформацію про ухилянтів здають у ТЦК: звідки повідомлятимуть щомісяця
По 4500 грн на кожного члена сім'ї: українцям підказали, як отримати допомогу у 2025 році
Юрист Владислав Дерій заявив, що попри порушення у процедурі вручення, територіальний центр комплектування може спробувати притягнути громадянина до відповідальності за неявку. Але такий штраф підлягає оскарженню.
"На жаль, ніхто не застрахований від неправомірних дій ТЦК, які можуть будь-кого оголосити в розшук та спробувати притягнути до адміністративної відповідальності за неявку по такій повістці, проте даний штраф можна оскаржити", - зазначив фахівець.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, "Не мають права": адвокат вказав на важливий нюанс у повноваженнях ТЦК.
Також наш портал інформував, мобілізація молоді: чи буде зниження мобілізаційного віку – Парламент поставив крапку у питанні.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українцям масово полетіли штрафи від ТЦК, але платити не поспішають: кількість боржників б'є рекорди.