Варто одразу нагадати нашим шановним читачам, що в Україні продовжується дія воєнного стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Справа в тому, що в Україні планують дозволити громадянам віком від 60 років добровільно підписувати контракти для проходження військової служби.
Відповідний законопроект уже зареєстровано у Верховній Раді.
Журналісти одного з українських видань з'ясували, чи буде користь від людей 60+ на фронті і про що думають самі військові.
У Верховній Раді зареєстрували законопроект №13229, який надає право громадянам віком від 60 років добровільно підписувати контракти для проходження військової служби.
Гороскоп на сьогодні, 6 травня: кому день принесе успіх, а кого зіб'є з ніг
Вода, газ, світло та навіть вивіз сміття: українцям дозволили заощадити на комуналці 50%
Гороскоп на тиждень 5-11 травня для всіх знаків Зодіаку: удар по Леву, втрата Скорпіонів та підсумки Тельців
Вічність ухилянтів шукати не будуть: які встановлені обмеження розшуку від ТЦК
Як розповів ініціатор документа, народний депутат України від політичної партії "Голос", секретар вказаного комітету Роман Костенко у коментарі "Українській правді", з початку повномасштабного вторгнення велика кількість громадян віком 60 років і більше з досвідом у різних сферах виявили бажання долучитися до захисту України. Проте в українському законодавстві є обмеження щодо військової служби цієї категорії громадян, які зніме законопроєкт.
Контракт 60+: основні моменти законопроекту
Проектом закону пропонується в період воєнного стану приймати на військову службу за контрактом людей віком від 60 років, які визнані військово-лікарською комісією, придатними для військової служби. Для отримання контракту буде потрібний письмовий дозвіл командира військової частини. Термін підписання контракту – 1 рік із можливістю продовження з дозволу командира частини.
Такі військові можуть претендувати, як на посади рядового, сержантського чи старшинського складу. Для того щоб стати офіцером, таким особам необхідний дозвіл Генштабу ЗСУ.
Для людей 60+ військовою частиною буде встановлено випробувальний термін 2 місяці. Планується, що таких людей залучатимуть на небойові посади.
"Проєкт сприяє створенню ефективної армії, в якій кожен на своєму місці", - наголошують автори законопроекту.
На думку авторів законопроекту, громадяни віком 60 і більше років часто мають високий рівень особистої мотивації, патріотизму, а також мають багаторічний життєвий та унікальний професійний досвід, який набули у різних сферах діяльності.
Контракт 60+: що думають військові
На думку екс-нардепа та військовослужбовця Ігоря Луценка, законопроект усуває нелогічність: зараз військові можуть продовжити службу після 60 років, якщо вже служать, але ті, хто звільнився у 60, не мають права повернутися. Новий закон дозволяє це зробити.
Також після 60 років, за словами військовослужбовця, в армії залишаються найбільш мотивовані солдати з досвідом.
За словами військовослужбовця, офіцера ЗСУ Данила Яковлєва, хоча законопроект і покликаний збільшити кількість військовослужбовців, на практиці він не приведе до армії саме тих фахівців, які найбільше потрібні. Йдеться про людей, які проводять штурмові дії, і яких зараз найбільше не вистачає у ЗСУ.
На думку військовослужбовця, основною метою ініціювання законопроекту є надання можливості старим офіцерам, які вже пішли на пенсію, повернутися до армії для отримання заробітної плати та збільшення стажу на небойових посадах. Натомість, за словами Данила Яковлєва, потрібно покращувати умови для служби молодих людей, зокрема жінок.
Нагадаємо, "Війна стає дистанційною": командир запропонував, як врятувати фронт та мотивацію молоді.
Раніше повідомлялося, оформлення УБД, пенсій та таблички загиблим у ТЦК може розтягнутися на місяці: як в Україні "шанують" героїв.
Також, українців навчать виживати: по всій країні відкриваються центри цивільної оборони.