Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які уважно стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що українці з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) можуть заощаджувати на оплаті оренди житла, навіть якщо вони орендують його з іншим ВПО.

Громадяни можуть об'єднатися у спільне домогосподарство та подати заявку на нарахування субсидії, але договір найму все одно має підписати лише один орендар.

Про це стало відомо завдяки новій публікації Міністерства соціальної політики України в мережі Telegram.

Оформлення субсидії, скріншот: YouTube

У відомстві наголосили, що після початку повномасштабної війни такий варіант оренди зустрічається дедалі частіше.

Популярні новини зараз

Гороскоп на сьогодні, 6 травня: кому день принесе успіх, а кого зіб'є з ніг

Борги перед ТЦК: яке майно заберуть в ухилянтів

"Ощадбанк" попередив клієнтів: хто втратить доступ до своїх рахунків

Мобілізація пенсіонерів за 60: військовий в шоці від ініціативи

Показати ще

Публікація Мінсоцполітики, скріншот: Telegram

"Різні люди або сім'ї, які вирішили спільно винаймати житло (тобто за власним бажанням згуртувалися в одне домогосподарство), можуть подати заяву на субсидію на оренду житла, попередньо домовившись, хто підписуватиме договір найму. Відповідно, на рахунок цієї людини Пенсійний фонд перерахує субсидію на оренду всього житла", - пояснили в міністерстві.

Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube

Хто має право на субсидію на оренду житла?

- ВПО, що втратили житло через війну;

- особи, які переїхали з територій, де ведуться активні бойові дії;

- ті, у кого на підконтрольній території України немає іншого житла;

- сім'ї, витрати яких на оренду перевищують 20% сукупного доходу сім'ї.

При цьому орендар та орендодавець не можуть бути родичами. Крім того, орендар не повинен отримувати іншу державну допомогу на проживання для ВПО або компенсацію за програмою "Притулок", а власне розмір субсидії визначається індивідуально та залежить від доходу сім'ї, кількості членів сім'ї та вартості оренди житла у конкретному регіоні.

Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube

З квітня субсидія на оренду житла для ВПО триває автоматично кожні 6 місяців за умови, якщо сім'я продовжує відповідати критеріям. До того ж, обов'язковий платіж за оренду було обмежено 20% доходу – решту покриє держава.

Крім того, не обов'язково орендувати цілий будинок чи квартиру, щоб отримати державну допомогу. Її надають також під час оренди кімнати, за договором з юридичними особами або за власним укладеним договором між орендарем та орендодавцем.

Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube

Як отримати субсидію на оренду житла ВПО

Субсидію на оренду можна буде оформити в сервісному центрі Пенсійного фонду (ПФУ) та онлайн через портал електронних послуг ПФУ, але для цього потрібно, щоб електронний підпис мав і власник житла, і орендар. Це можна зробити так:

- авторизуватися в особистому кабінеті електронних послуг Пенсійного фонду за допомогою КЕП та натиснути кнопку "Увійти";

- у лівому бічному меню "Комунікації з ПФУ" вибрати вкладку "Заява про надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму".

В обов'язковому порядку знадобляться такі документи: договір найму (за встановленою формою) та заяву (також за встановленою формою).

Крім того, у разі потреби потрібно буде надати копії документів, що підтверджують повноваження законного представника, опікуна, піклувальника, батьків-вихователів або інші документи, що підтверджують особливі обставини.

Нагадаємо, щоб у травні не заплатити більше: "Нафтогаз" попередив про обов'язкову процедуру.

Раніше повідомлялося, українцям назвали тариф на електроенергію: чи збільшаться цифри у комунальних платіжках.

Також, вода буде за графіком: комунальники загрожують масовими відключеннями.