Українцям можуть передатись чужі борги за житлово-комунальні послуги. Такий ризик існує лише у певних випадках, тому громадянам варто дотримуватися пильності. Про це розповіла адвокатка Дарина Азойцева у коментарі для "РБК-Україна".

Ризик отримати у власність чужу заборгованість існує при купівлі нерухомості. Однак не завжди у таких випадках новий власник зобов'язаний погашати ці борги.

Платіжки. Фото: скрін youtube

Адвокат зазначила, що в Україні нерідкі ситуації, коли після купівлі квартири новий власник отримує рахунки з боргами попереднього мешканця. Іноді це незначні суми, а подекуди заборгованість за газ, воду та тепло збиралася роками й становить десятки тисяч гривень.

У таких ситуаціях буває, що комунальні підприємства відмовляються укладати новий договір на надання послуг, доки не сплачено стару заборгованість.

Популярні новини зараз

Мобілізація пенсіонерів за 60: військовий в шоці від ініціативи

Близько 11 тисяч гривень виплатять шести категоріям українців: хто серед претендентів на допомогу

Масово полетять повістки: кого викличуть до ТЦК вже в травні

Мобілізація пенсіонерів: чоловіків після 60 братимуть в армію

Показати ще

Платіжки. Фото: скрін youtube

Дарина Азойцева наголосила, що якщо у договорі купівлі-продажу зазначено, що покупець погоджується погасити борги, то такі умови є правомірними. Якщо у договорі немає такого пункту, а продавець запевняв, що прострочених платіжок немає, але після реєстрації виявилася заборгованість, то новий власник не зобов'язаний платити.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, українці потраплять під "комунальну амністію": кому закриють питання з боргами.

Також наш портал інформував, комунальні борги накопичені у воєнний час: чи можуть їх списати в майбутньому.

Крім того, ми писали, пенсійні рахунки блокують за несплату комуналки: як зняти обмеження без погашення боргу.