В Україні почали боротися з інцидентами порушення прав людини у процесі мобілізації. На цьому наголосив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець на засіданні парламенту.

Окремих представників територіальних центрів комплектування почали притягувати до відповідальності за перевищення повноважень у виконанні мобілізаційних заходів.

ТЦК. Фото: скрін youtube

"Я можу підтвердити, що за нашими офіційними документами поліпшилась юридична реакція з боку Міністерства оборони України, а також відповідних правоохоронних органів. Відкриваються кримінальні провадження", - заявив Дмитро Лубінець.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини вважає, що держава демонструє готовність реагувати на незаконні дії, але підкреслив, що кількість скарг від громадян зростає.

Популярні новини зараз

Гороскоп на сьогодні, 4 травня: неділя, коли інтуїція може врятувати, а імпульсивність зіпсує все

140 тисяч штрафу за газ: українців почали карати за порушення, які раніше "сходили з рук"

На хліб та комуналку: пенсіонерам роздадуть по 5000 гривень, але пощастить небагатьом

Сьогодні непридатний, завтра – на передовій: захист від мобілізації приберуть через одну помилку

Показати ще

Лубінець висловив упевненість, що згодом усі, хто проводив мобілізацію громадян, нехтуючи законодавством, отримають юридичну оцінку своїх дій.

Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube

Варто зазначити, що групи оповіщення ТЦК та СП мають право перевіряти документи військовозобов'язаних громадян та доставляти до територіального центру комплектування у разі виявлення порушень або за відсутності у людини військово-облікових документів. При цьому утримувати у ТЦК, за словами юристів, можуть не більше як три години.

Раніше портал Знай повідомляв, не все так солодко: випливли нюанси знижки на штрафи від ТЦК.

Також наш портал інформував, ТЦК посилюють тиск на ухилянтів: штрафів стає в рази більше.

Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, штрафи отримають і заброньовані працівники, і підприємство: за що покарає ТЦК.