В Україні помітно зросли ціни на базові продукти харчування. Соняшникова олія, хліб і гречка стали ще дорожчими, що боляче б'є по гаманцях українців.

На квітень 2025 року фахівці фіксують стабільне підвищення вартості продуктів першої необхідності. Найбільше подорожчала соняшникова олія - за даними моніторингу, пляшка "Олейна" об'ємом 850 мл тепер коштує 79,82 грн, а "Щедрий Дар" – 80,66 грн. У березні ціни були трохи нижчими - 78,36 грн і 79,92 грн відповідно. Найдешевшу олію сьогодні можна знайти у Novus – там пляшка "Олейни" обійдеться в 74,99 грн, пише Мінфін.

Не обійшлося без зростання і в категорії хлібобулочних виробів. Пшеничний нарізний хліб вагою 650 г подорожчав із 40,48 грн до 43,49 грн. Нарізка від "Цар Хліб" (600 г) тепер вартує 44,10 грн замість колишніх 42,62 грн. Підвищення цін особливо вдарить по малозабезпечених громадянах.

Гроші. Фото: скрін youtube

Гречка, незважаючи на мінімальні зміни у середній вартості, теж тримає споживачів у напрузі. У квітні середня ціна за кілограм гречки склала 34,25 грн проти 34,24 грн у березні. Однак розбіжність цін у магазинах вражає - в Auchan крупу продають по 29,90 грн, а в Megamarket її пропонують уже по 43,20 грн.

Популярні новини зараз

Замість травневого сонечка - арктичний холод: синоптики приголомшили прогнозом на місяць

Фінансовий гороскоп на сьогодні, 30 квітня: кому зірки обіцяють багатство, а кого чекають втрати

Українці почали отримувати штрафи за житло: кого чекає лист від податкової

Травневі пенсії: хто отримає збільшені виплати

Показати ще

Ціни на крупи. Фото: скрін youtube

Не зважаючи на те, що росія розпочала війну проти України ще у 2014 році, зруйнувавши нашу економіку, Україна продовжує розвиватися і бореться за стабільність. Влада робить усе можливе, щоб підтримати населення у цей непростий час.

Раніше ми повідомляли, супермаркети вигадали нову схему "економії": покупців чекають сюрпризи на вагах та в чеках.

Смажена картопля як елемент розкоші: як змінилася вартість овочу та соняшникової олії - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, потрібно ловити момент та поповнювати запаси: супермаркети знизили ціни на крупи.