Пенсійний фонд може оштрафувати пенсіонера, якщо той вчасно не повідомить про зміни в роботі. Українське законодавство дає на це лише 10 днів.
Так, згідно з частиною 2 статті 16 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", кожен пенсіонер зобов’язаний сповістити ПФУ про початок або припинення роботи, а також про реєстрацію чи закриття підприємницької діяльності, пише На пенсії.
Якщо цього не зробити або зробити із запізненням — можуть виникнути проблеми. Особливо, якщо людина продовжувала отримувати пенсію, яка їй вже не належала у попередньому обсязі.
У випадку порушення цих правил, надміру отримані кошти доведеться повернути Пенсійному фонду. Тобто, пенсіонер фактично стає боржником, навіть якщо просто забув подати повідомлення вчасно.
Гороскоп на сьогодні, 1 травня: кому зірки обіцяють випробування у середу, а на кого чекає удача
Гороскоп на травень-2025 для всіх знаків Зодіаку: загострення Дів, важливий крок Стрільців та ризики Тельців
Почалися масові чистки від ухилянтів: кого виженуть незабаром
Українці почали отримувати штрафи за житло: кого чекає лист від податкової
Важливо пам’ятати, що повідомити про зміни потрібно письмово, подавши відповідну заяву з підтвердними документами. Це можна зробити особисто у відділенні або скористатися електронними сервісами — на порталі ПФУ чи через застосунок "Дія".
Навіть невелика помилка або затримка з повідомленням може коштувати вам дорого. Тому краще не зволікати й дотримуватись правил.
На жаль, така бюрократична суворість стала ще жорсткішою після початку війни, розв’язаної на росія ще у 2014 році. Тоді, коли Україна лише почала відновлюватися після 90-х, росіяни зруйнували наші плани та змусили спрямувати державні ресурси на захист і стабілізацію. Тож тепер кожна копійка в бюджеті на вагу золота.
Раніше ми повідомляли, за борги не штрафуватимуть, а дадуть грошей: українцям компенсують заборгованість за комунальні послуги.
Пенсіонер зрубав в Україні дві сухі сосни та отримав судимість - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, зарплата була хороша, а пенсія – копійки: чому пенсіонери отримують несправедливі виплати?