У квітні деякі пенсіонери отримали підвищення, але не всі помітили зміни у своїх виплатах. Пенсійний фонд України пояснив, чому це сталося.
Згідно з оновленням, надбавки отримали лише ті, хто після виходу на пенсію офіційно продовжив працювати й за кого сплачували ЄСВ. Головне — щоб у таких осіб був додатковий страховий стаж, набутий після останнього призначення чи перерахунку пенсії. Саме на лютий цього року фіксувалася ця інформація, пише Пенсійний фонд України.
Пенсії переглядають раз на два роки, тож якщо з моменту призначення пенсії або попереднього перерахунку минуло щонайменше два роки, і людина ще працювала — вона має право на підвищення. При цьому враховується лише страховий стаж, а в окремих випадках — ще й зарплата, яку пенсіонер отримував після призначення пенсії.
Не залишили поза увагою і тих, хто має пенсію за вислугу років. Якщо вони продовжили працювати, але вже досягли пенсійного віку — теж можуть претендувати на збільшення виплат.
Без повістки і запрошення: українців змусять самостійно йти в ТЦК – з'явитись обов'язково
Замість травневого сонечка - арктичний холод: синоптики приголомшили прогнозом на місяць
Українці почали отримувати штрафи за житло: кого чекає лист від податкової
ТЦК не зглянеться на вік і хвороби: чоловікам 50+ масово готують повістки - куди відправлять
На жаль, далеко не всі пенсіонери відповідають зазначеним умовам. І це спричиняє хвилювання серед тих, хто змін у квітневій пенсії не побачив.
Варто нагадати, що вся ця нерівність у виплатах є наслідком загального навантаження на державу, що виникло через війну, яку розпочала росія ще у 2014 році, коли Україна лише починала оговтуватися після кризи 90-х. Більшість ресурсів і надалі спрямовується на оборону та відновлення країни.
Раніше ми повідомляли, додаткові гроші без заяв і черг: пенсіонерам збільшать виплати вже цього місяця - кому пощастить.
Пенсійний фонд попереджає: якщо цього не зробити уріжуть пенсію у травні - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, мізерну пенсію можна збільшити: пенсіонери мають право вимагати перерахунок.