Різкі перепади погоди цієї весни завдали українським садівникам значних проблем. У ніч з 27 на 28 квітня відбулася третя хвиля заморозків, яка торкнулася пізніших і стійкіших до холоду садів, зокрема яблуневих і грушевих. Про це йдеться у матеріалі проєкту EastFruit.
Найбільше скарг на можливі втрати врожаю надійшло з Вінницької області, яка вважається столицею садівництва України. Це означає, що у садівників із сусідньої Молдови також виникли проблеми.
Основна частина фермерів вважає, що втрати яблук і груш від цієї хвилі заморозків будуть невеликими, однак певний вплив буде, наприклад, можуть знизитися якісні показники плодів, що зробить їх непридатними для тривалого зберігання.
Найменше заморозки вдарили по кісточкових культурах, які зацвіли та утворили зав'язі. Проте додаткові втрати загрожують культурам, які у фазі цвітіння.
"Останній місяць війни": астролог назвав можливу дату завершення бойових дій
Правила служби в ТЦК змінюють: хто тепер виписуватиме повістки
На хліб та комуналку: пенсіонерам роздадуть по 5000 гривень, але пощастить небагатьом
Пенсіонерів заженуть у суворі рамки: три роки і не більше
"Враховуючи втрати від попередніх хвиль заморозків, ймовірно, що загальне виробництво кісточкових фруктів, таких як черешня, персик, нектарин та абрикос, в Україні буде відносно низьким", - йдеться у матеріалі.
Крім того, садівники прогнозують зниження врожайності літніх сортів малини. Разом з тим лохина, попередньо, не постраждала від холоду.
Раніше портал Знай повідомляв, в Україні прогнозують здешевлення основних овочів: коли ціни почнуть змінюватися.
Також наш портал інформував, фермери підняли ціни відразу на 55%: українці розоряться на популярному продукті.
Крім того, ми писали, весна пройде без вітамінів? Ринок молодих овочів штормить: що рекордно подорожчало, а чим вже можна себе побалувати.