З 1 липня в Україні офіційно зміниться стандарт напруги в електромережах. Замість звичних 220 вольт у розетках має стати 230 вольт. Про таке рішення повідомила Національна комісія, яка регулює енергетику та комунальні послуги.
На перший погляд, новина звучить тривожно – раптом доведеться міняти техніку чи платити більше? Але влада запевняє: нічого страшного не станеться.
"Платити українцям більше – не треба буде", – заспокоїв народний депутат від "Слуги народу" Сергій Нагорняк в етері "КИЇВ24". За його словами, перехід на нові стандарти хоч і буде складним, але на тарифи це не вплине.
Чому взагалі вирішили змінити стандарт?
Насправді 230 вольт – це норма для більшості країн Європи. Перехід на нове значення потрібен, щоб уніфікувати стандарти, полегшити постачання обладнання та модернізувати мережу. Плюс, теоретично, це має покращити якість електропостачання.
Без повістки і запрошення: українців змусять самостійно йти в ТЦК – з'явитись обов'язково
Немає грошей заплатити комуналку - відберуть пенсію: українцям масово блокують картки за борги
Фінансовий гороскоп на сьогодні, 30 квітня: кому зірки обіцяють багатство, а кого чекають втрати
Мобілізувати почнуть шаленими темпами: бійців критично не вистачає - кому збирати рюкзаки
Але на практиці все не так швидко. Як уточнив Нагорняк, наразі все це більше на папері. В "Укренерго" ще не дали своїх роз'яснень, а енергомережі в Україні, м'яко кажучи, далеко не нові.
"Щоб надати якісну напругу для споживачів, потрібно проводити величезну кількість робіт, щоб навантаження було рівномірним по кожній лінії", – пояснив депутат.
Тобто зміни відбуватимуться поступово. Ваша техніка точно не згорить через переход на 230 вольт – сучасні пристрої легко переносять напругу від 220 до 240 вольт. Але якщо будинок підключений до нестабільної лінії, перепади були і будуть, незалежно від цифр у стандартах.
Нагадаємо, хто в Україні пропонує стабільний інтернет: огляд популярних інтернет-провайдерів та ціни
Раніше ми писали про тарифи на світло у 2025 році: чи є підстави для чергового підвищення
Крім того, Знай.ua повідомляв, вода в кранах може "закінчитися": українські водоканали на межі банкрутства - рахунок йде на дні