В Україні чоловіки та жінки можуть виходити на пенсію з 60 років, проте вирішальну роль відіграє тривалість страхового стажу. Що робити, якщо його не вистачає, розповіли у пресслужбі Пенсійного фонду.
Українці, які мають періоди, коли вони не перебували у трудових відносинах із роботодавцями та не належали до платників єдиного внеску, можуть одноразово сплатити єдиний внесок за попередні періоди. Це дозволить закрити "дірки" у страховому стажі та отримати право на пенсію.
"Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2, тобто вартість одного місяця у 2025 році складає 3 520,00 грн", - зазначили у ПФУ.
Великий, та марний: мексиканець із рекордним "органом" залишився без роботи, ще й на "джуджун" ніхто не дивиться
ТЦК по новому шукатимуть ухилянтів: де вручать повістку
Українці звільняються від комунальних платежів: хто має право не платити жодної копійки
ПФУ попередив усіх, кому пенсія надходить на картку: потрібно оновити дані
Існує інший спосіб придбати додатковий стаж - укласти договір на поточний період. Строк такого договору не може бути меншим за 12 місяців з обов'язковою сплатою єдиного внеску у сумі, яка в розрахунку на місяць має бути не меншою від мінімального страхового внеску на місяць – 1 760 гривень.
Варто нагадати, що у 2025 році для виходу на пенсію необхідно мати щонайменше 32 роки стажу. У 2026 році вимоги підвищать до 33 років, у 2027 році – до 34 років, а у 2028 році – до 35 років.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, пенсіонерам обіцяють додаткові гроші: кому нарахують щонайменше 3000 грн.
Також наш портал інформував, не всі стануть пенсіонерами у 60: деякі роки роботи не зарахують до стажу.
Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, за допомогою одного документа можна збільшити пенсію на 20%: де і як його отримати.